Volvo-Ice-Camp

Volvo Ice Camp

Volvo túto zimu už po štvrtý krát otvorilo, nielen pre svojich fanúšikov, Volvo Ice Camp. Je 2500 metrov nad morom v centre jedného z najlepších európskych lyžiarskych stredísk na ľadovci Kitzsteinhorn v blízkosti mestečka Kaprun. Čo je vlastne Ice Camp? Vlastnými slovami by som to nazval jednoducho a výstižne “ľadové kráľovstvo“. Ani nie kvôli prostrediu, v ktorom sa Ice Camp nachádza, ale hlavne preto, z čoho je vyrobený, teda z ľadu. Celý Ice Camp tvorí komplex niekoľkých iglu, z ktorých najväčšie tvoria štyri priamo prepojené iglu, každé s priemerom 12 metrov, spojené s dizajnovo unikátnymi prvkami vyrobenými z ľadu.

Spoločnosť tomuto obriemu iglu robí niekoľko menších iglu, v ktorých je možne aj nocovať. Pripomínam že komplet celé iglu je vytvorené zo snehu a ľadu, postele nevynímajúc. Izoláciu od chladu pri spánku zaručuje jedine niekoľko kožušín a spacák. Samozrejme, pred samotným spánkom je tu možnosť sa vyrelaxovať do bezvedomia. Sauna či jacuzzi v zasneženom prostredí sa zaručene postarajú o to, aby vám chlad v iglu nerobil problém zo spánkom. Okrem spomenutých aktivít má Volvo Ice Camp pre svojich návštevníkov prichystané aj množstvo športových disciplín. Povedané jednoducho nudiť sa zaručene nebudete.

Volvo-Ice-Camp

Volvo Ice Camp

Zaujímavý je tiež príbeh o tom, ako sa celý Ice camp staval. Koľko snehu, ľadu bolo použitého na výstavbu a tak isto ako dlho vlastne celá výstavba trvala. My využijeme jednu z výhod webu a celý postup prác vám ponúkame v krátkom zostrihu.

Volvo Ice Camp je veľmi príjemnou možnosťou ako stráviť volný čas v kruhu rodiny či priateľov a pri tom ostať verný svojmu automobilovému koníčku. :-) Osobne by som týmto velmi rád poďakoval spoločnosti T.O.P. Auto Slovakia, ktorá mi umožnila zažiť jedinečný a neopakovateľný zážitok.

Volvo-Ice-Camp-S60

Volvo Ice Camp S60