Dnes je bežné, že automobiloví výrobcovia chcú zo svojej značky vytrieskať maximum. Pozrime sa napríklad na Ferrari, BMW, Porsche alebo Lamborghini. Tieto automobilky nepredávajú len autá. V niektorých prípadoch dokonca v špecializovaných obchodoch môžete kúpiť tričká, bundy, opasky, topánky a mnoho iného. Podobnou cestou sa plánuje vydať aj samotná Tesla.

Kožená cestovná taška s logom Tesla? Prečo nie...

Americký producent elektromobilov si však vždy ide svoje. Ani teraz to nebude inak. V najbližšom čase plánuje do svojho internetového obchodu uviesť vlastnú kolekciu kožených výrobkov. Pôjde napríklad o cestovnú tašku, kryt mobilu alebo tabletu, rukavice alebo kabelku.

 

Kým však ostatné automobilky vyrábajú svoje výrobky zo štandardných materiálov, Tesla použije recyklované. Konkrétne recyklovanú kožu. Nečakajte však pomletú starú motorkársku bundu. Výroba značkových produktov prebehne vďaka zvyškom a odrezkom z čalúnenia Modelu S. To znamená, že si k interiéru svojho elektromobilu budete môcť farebne doladiť kryt na mobil. Nevýhodou však môže byť, že keď ho potom položíte na sedadlo, tak ho už nenájdete :).

Tesla síce chce zarobiť ma svojej značke viac, no snaží sa tak učiniť aspoň ekologickejším spôsobom. Ceny príslušenstva však zatiaľ nepoznáme. Aktuálne už napríklad ponúka utekráky alebo hrnčeky.

Majitelia nebudú mať problém s farebným zladením svojej batožiny.

Ktovie, jedného dňa možno Tesla prinesie špeciálnu sadu batožiny, ktorá presne sadne do batožinového priestoru Modelu S, prípadne nadchádzajúcich elektromobilov. Každopádne ide o situáciu, v ktorej vyhrávajú takmer všetky strany. Používaním odrezkovej kože automobilka zníži množstvo svojho vyprodukovaného odpadu. Navyše zarobí ďalšie peniaze z predaja nových produktov. Zároveň si na svoje prídu aj majitelia a fanúšikovia značky. Ak ceny nebudú posadené príliš vysoko (obávam sa však, že budú), tak kúsok Tesly budú môcť mať doma aj tí, ktorí na elektromobil nemajú.  

 

Zdroj: teslarati.com

Prečítajte si aj: Ferrari pýta za držiak na poháre šialenú sumu! Kúpite si za ňu auto!