Tesla preruší v najbližších dňoch výrobu elektromobilov. Dôvodom je príprava produkcie masového Modelu 3. Kalifornský výrobca chce následne spustiť skúšobnú výrobu. Tesla totiž sľubuje, že prvé kusy doručí zákazníkom už v priebehu druhej polovice roka 2017. Tento krok by mohol naznačovať, že to naozaj stihne.

Neoficiálny zdroj uviedol, že Tesla plánuje spustenie skúšobnej výroby kľúčového typu už 20. februára.

Týždňové prerušenie produkcie umožní rozšíriť kapacitu lakovne a ďalších dôležitých častí výrobnej linky. „Toto dovolí Tesle so začatím produkcie Modelu 3 v priebehu tohto roka ako bolo plánované a umožní nám stúpať smerom k 500 000 vozidlám ročne v roku 2018,“ uvádza hovorca Tesly. V Kalifornii plánuje spustenie ostrej sériovej výroby v júli. V minulosti označili analytici tento krok ako veľmi ambiciózny, najmä pri pohľade na minulosť, keď Tesla väčšinou neplnila sľubované termíny.


Neoficiálny zdroj uviedol, že Tesla plánuje spustenie skúšobnej výroby kľúčového typu už 20. februára. Tento krok nemá viesť k oneskoreniu dodávok Modelu S a Modelu X. Tesla vyrobí vo februári len malé množstvo pred-produkčných prototypov na otestovanie montážnej linky a samotnej kvality montáže a jednotlivých dielov. V začiatkoch výroby Modelu S a Modelu S mali totiž problémy s kvalitou.


Model 3 má spôsobiť ďalšiu revolúciu v elektromobilite. V máji minulého roka mali 373 000 predobjednávok. Základná cena v USA má štartovať na 35 000 dolárov. V Európe môžeme počítať s podobnou sumou v eurách. Tesla sľubuje reálny dojazd 345 km a akceleráciu na stovku pod 6 sekúnd.


Zdroj: carscoops

NABÍJANIE NA SUPERCHARGEROCH NEBUDE PRE TESLU MODEL 3 ZDARMA

NABÍJANIE NA SUPERCHARGEROCH NEBUDE PRE ...

Ak trochu sledujete dianie okolo elektromobilov, určite poznáte nabíjacie stanice Supercharger od Tesly. Ide o ...

02. 06. 2016
NOVÉ FOTKY A INFORMÁCIE O TESLA MODEL 3

NOVÉ FOTKY A INFORMÁCIE O TESLA MODEL 3

Tesla spôsobila Modelom 3 ošiaľ. Pár týždňov po predstavení má viac ako 400 000 objednávok. Ak sa Tesle podarí ...

11. 05. 2016