Tesla 3 (III) má prísť do predaja v roku 2017. Jej odhalenie podľa najnovších informácii môžeme očakávať už začiatkom budúceho roka. Trojka zapadne rozmermi do strednej triedy a chce konkurovať nemeckým prémiovým konkurentom BMW radu 3, Mercedes triedy C a Audi A4. Elon Musk verí, že práve menším elektromobilom prerazí medzi masy.

 

Malá Tesla zaujme oproti elektrickej konkurencii veľkým dojazdom a triezvym dizajnom. Model III má zvládnuť na nabitie cca 320 km.

Pracovníci Tesly použijú aj v prípade Modelu III rovnaký recept ako pri SUV s označením Model X. Dizajn SUV poznáme už dlhšiu dobu, no auto ešte nie je dokončené. Rovnako tomu bude aj v prípade Modelu III, ten nám ukážu podľa všetkého už v Marci budúceho roka. Výstavný debut by si mohla elektrická trojka odbiť v Ženeve. Prvé dodávky majú manažéri naplánované na druhú polovicu roka 2017. Od roku 2018 má výroba bežať na plné obrátky.


Hlavnou devízou Modelu III má byť cena. Výrobca už dlhšiu dobu uvádza 35 000 $, v prepočte okolo 32 000 €. Ako však dobre poznáme, v Európe bude cena pravdepodobne o niečo vyššia. Malá Tesla zaujme oproti svojej elektrickej konkurencii veľkým dojazdom a triezvym dizajnom. Model III má zvládnuť  viac ako 320 km na plné nabitie. Tesla plánuje zároveň rozširovať sieť nabíjacích staníc Supercharger, kde by ste mali dobiť baterky na 80% kapacity za cca 15 – 20 minút. Asi nemusím pripomínať, že zadarmo! Zamestnanci Tesly neprezradili výkon Modelu III, akceleráciou na stovku by mal však konkurovať BMW M3 (4,1 sekundy).

Dizajn Modelu III by sme mohli vidieť už na autosalóne v Ženeve 2016

So spustením výroby Modelu III sa vynára aj otázka vybudovania závodu Tesla Motors v Európe. Špekulácie z minulého roka hovoria dokonca priamo o Slovensku. Nadšenie však prudko schladil samotný Elon Musk, ktorý povedal, že pokiaľ na starom kontinente nepredajú aspoň 160 000 vozidiel ročne, žiadny závod stavať nebudú. Stavba je zatiaľ nedohľadne. V roku 2014 predali po celom svete len 33 tisíc vozidiel, ale už v roku 2020 plánujú predať pol milióna elektromobilov. Najväčšiu časť predajov by mal tvoriť práve Model III. 


Zdroj: carscoops


Render: RMdesign