Čo všetko má modernizovaná verzia predstavená svetu ešte v septembri 2017 iné alebo navyše, podrobnejšie predstavím v pripravovanej videorecenzii. Fakt je, že už dlho tu nebolo auto, ktoré v rámci modernizácie danej generácie prinieslo viac zmien či doplnkov ako Ford Mustang 6. generácie. Vďaka týmto zmenám a zachovaniu pôvodnej úžasnej cenovej politiky je Ford Mustang 5.0 V8 najdostupnejšie auto s osemvalcovým motorom na svete. A nielen to, Ford Mustang 6. generácie je už dva roky po sebe najúspešnejšie športové auto na svete. Len v Európe ho od predstavenia predali viac než 33 000 klientom. S cenou drahšieho modelu s automatickou prevodovkou tesne pod 50 000 € a tým fascinujúcim dizajnom sa niet čo diviť.

Ako uvidíte v nasledujúcich minútach, prepadnúť tejto americkej mašine je ozaj veľmi jednoduché. A práve na model s automatom som bol teraz, na rozdiel od predošlej generácie pred štyrmi rokmi, zvedavý viac. Prečo, poviete si, prečo som chcel skúsiť automat? Pretože pred rokmi som zistil, že 6-stupňový manuál zvládli fakt skvelo. Z môjho pohľadu na ňom nebolo nutné meniť vôbec nič. Funguje tak dobre, akoby ho pre Amíkov ladili a vyrábali Japonci. A keďže nemám vedomosť, že na ňom niečo menili a ani sa v tomto smere ničím nechválili, pozornosť som upriamil na prvý 10-stupňový automat. Prevodovku vyvinuli konkurenti GM a Ford spoločne. V Mustangu, vo Forde, ale aj v Európe je vôbec prvýkrát. 

UPOZORNENIE! Ak sa v stiesnených priestoroch necítite dobre, ak vám vadí rýchla jazda a veľký hluk, toto video radšej nepozerajte! :)

Okrem 10-stupňového automatu Ford/GM je jednou z mnohých noviniek modelov 2018 Ford Mustang aktívna klapka vo výfukovom systéme - Active Valve Performance Exhaust, ktorá spolupracuje s jazdnými režimami, alebo je možné ju ovládať zvlášť. Modernizovaný Ford Mustang tak okrem super-tichého módusu pre dobré vzťahy so susedmi a malými detičkami prináša aj kruto hlučný Race Mode. A práve v ňom svižne jazdím hore údolím v južnom Francúzsku. S autom širokým 2,1 metra vrátane spätných zrkadiel na ceste nezriedka nie širšej než 3 metre. Celý mix dovedna bol výborný adrenalín a zážitok zároveň.