V priestroch múzea je okrem 50 zmenšených modelov aj niekoľko skutočných kusov.

Toyota v súčasnosti zvádza boj s General Motors o to, kto je najväčším výrobcom áut na svete. Toyota Motor Company vznikla v roku 1937 a sériová výroba začala v roku 1938. Zbierka múzea, ktoré vytiahlo modely z rôznych depozitárov pozostáva z 50 modelov. Výstava zobrazuje prierez produkciou spoločnosti od druhej svetovej vojny. Medzi modelmi nájdete typy Corona, Celica, Supra alebo MR2.

Niektoré zmenšeniny dopĺňajú aj naozajstné kusy alebo 700 skíc. Táto zbierka je v japonskom meste Nagatuke City, ktoré leží v prefektúre Aichi. Múzeum bolo otvorené v roku 1989 a aktuálna výstava potrvá do 6. mája.

Takýto prierez automobilov histórie značky v zmenšenej podobe nikde inde na svete neuvidíte. Modely pochádzajú priamo od dizajnérov spoločnosti.

V múzeu je dokonca vystavená aj presná replika prvého sériového typu AA. Tá vznikla pri 50. výročí založenia automobilky. Spoločnosť bola v tom, že z 1404 vyrobených kusov (1936-1942) neostal žiaden. Neskôr nakoniec predsa len jeden kus našli v Rusku. No jeho stav mal ďaleko od originálu a tak ho iba zakonzervovali.

Zdroj: carscoops.com

Prečítajte si aj: Toyota a BMW prehlbujú spoluprácu. A na čo všetko sa môžeme tešiť?

V začiatkoch Toyota vystupovala pod menom Toyoda.