Pohonnou jednotkou ostal 1.4 Turbo, parametre však išli strmo hore a zďaleka to nebolo len zásluhou lacnej elektroniky. Výkon sa vyšplhal zo 135 na 230 koní a 330 Nm vďaka väčšiemu turbu značky Garrett, kovaným piestom, iným vstrekovačom, mohutnejšiemu medzichladiču a priepustnejšiemu katalyzátoru. Auto váži len 1 050 kg, na stovku zrýchli za 4,7 s a maximálka je 240 km/h.

Ano, vidíte dobre. Je tam motor!

Ano, vidíte dobre. Je tam motor!

Podľa nás bude tento stredomotorový Abarth čistý neriedený adrenalín a pripomína nám legendy ako Renault 5 Turbo či Clio V6. S tak krátky rázvorom a motorom v strede sa bude asi veľmi rado točiť okolo zvislej osi a skrotiť ho bude možno ešte väčšia výzva, akú zažívali novinári pri testoch Clia V6. S plánovanou výrobou v počte 30 kusov ročne to bude celkom exkluzívny materiál.

Ešte jedna bonusová informácia na záver. Plánuje sa aj okruhová verzia, ktorá bude napriek očesanému interiéru a ochrannej klietke homologovanej podľa FIA stále na značkách! Plne nastaviteľný súťažný podvozok, výkon 280 koní proti hmotnosti 950 kg. Stovka údajne za 3,9 sekundy a maximálka 260 km/h. Vsadíme sa, že to bude absolútna pecka.

Pozrite si Abarth 500 Motore Centrale v akcii