Riešením pre tieto prípady sú rozširovacie podložky dostupné už od hrúbky 5 mm. Tie docielia vysunutie kolesa na obrys karosérie (blatníka). Ide o lacné a efektívne riešenie. Sortiment rozširovacích podložiek je určený aj pre tých, ktorí chcú kolesá vytiahnuť von z blatníkov. Pri rozširovacích podložkách, tým že sú jediným spojením medzi kolesom a autom ich kvalita je mimoriadne dôležitá. Aby nedošlo k ich zlyhaniu, skorej únave materiálu, alebo neschopnosti prenášať extrémne sily medzi kolesami a nábojmi, čo by viedlo k zničujúcim následkom, je pri ich kúpe mimoriadne dôležité siahnuť po overených a certifikovaných spoločnostiach.

Pri kúpe podložiek nepozerajte na cenu a berte to naj čo trh ponúka. Podložky sú potom jediný kontakt medzi kolesom a nábojom/autom. Ich zlyhanie bude mať fatálne následky, lebo sily, ktoré sa cez z kolies pri brzdení a zákrute prenášajú na náboj sú ohromné.

Okrem estetického účinku zlepšujú podložky aj jazdné vlasnosti auta, najmä v zákrutách. Väčší rozchod kolies zlepšuje stabilitu auta v zákrutách a tým zvyšuje limitnú rýchlosť pre prejazd oblúkom. Samozrejme, jazdné vlastnosti je veľkými/hrubými podložkami ľahko možné aj zhoršiť. Použitie príliš hrubých podložiek totiž znefunkčňuje pôvodnú geometriu náprav určenú výrobcom auta.

Napríklad po značkách SSC alebo DTS. Spoločnosti pôsobia na trhu už od 90. rokov a výrobou rozširovacích podložiek sa zaoberajú prakticky od svojej existencie. Dôkazom vysokej kvality podložiek od týchto mien je nulová reklamácia na rozširovacie podložky za posledné roky. Pri kúpe rozširovacích podložiek je potrebné si taktiež objednať predĺžené skrutky resp. štifty na kolesá, aby bola zachovaná bezpečnosť. Na stránke tuning4you.sk nájdete v ponuke rozširovacie podložky od oboch spoločností. Informácie o modeloch, ktoré na stránke nenájdete sa dozviete telefonicky na 0904 613 629 alebo 0903 285 287.