Toto Lamborghini Aventador sa narodilo ako Honda Accord

Lamborghini, ehm Honda Aventador

Lamborghini ako značka ukazuje prestíž, rýchlosť a status. Preto nečudo, že niektoré spoločnosti za rozhodli robiť repliky. Napríklad Countach z dielne Mirage Automotive vyzeral úžasne. Dnes tu máme ale iný príklad, repliku Lamborghini Aventador, pod ktorú sa podpísala indická firma Executive Modcar Trendz. Už na pohľad je jasné, že tu niečo nie je v poriadku.

Toto Lamborghini Aventador sa narodilo ako Honda Accord

Z rodinného sedanu sa pokúsili vyrobiť supercar, celé zle

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pri replikách záleží na darcovskom aute. Ak vyberiete správne, výsledok môže byť parádny, ale keď nie, tak je to katastrofa. Indovia strelili mimo. Ako základ pre Aventador zvolili Hondu Accord! Áno, štvordverový sedan s predným pohonom. Teda úplne opačný smer, ako býva zvykom pri replikách áut s motorom v strede, kde prím hrali Pontiac Fiero alebo Toyota MR2.

Toto Lamborghini Aventador sa narodilo ako Honda Accord

Trafili aspoň svetlá a farbu

Na tomto Aventadore toho nesedí viac, napríklad strecha, ktorá je príliš vysoko, pristrmý sklon veka „motora“, či divné náduchy za dverami, alebo svetlá výška. Ale trafili aspoň predné i zadné svetlá a farbu. Takmer z každého uhla vyzerá auto divne a každý, kto videl skutočný Aventador hoci len na obrázku, vie, že toto nemôže byť reálny supercar. Najhoršie však, je že namiesto ukážky statusu bude s týmto autom jeho majiteľ akurát tak na smiech okoliu. Navyše podnieti nevybúrených jedincov, aby si to s ním rozdali na semafore, kde s veľkou pravdepodobnosťou zostane vzadu. Executive Modcar Trendz sa to nehanbí predávať a za úpravu chcú takmer 2,5 milióna indických rupií, čo je asi 31 000 eur! Neoplatí sa tieto peniaze radšej investovať do reálneho športového a zábavného auta, aj keď to nebude „supercar“?

zdroj a foto: carscoops.com