Mám veľmi rád automobilové reklamy a všetko okolo nich. A je jedno či sa jedná o print, internet alebo televíziu. Samozrejme, to posledné, teda TV reklama je špeciálna, pretože vyžaduje najväčšie investície, know how a samozrejme kumšt a inovatívnosť. A presne tie posledné dve veci sú niečo, čo bolo hodne využité aj v aktuálnej reklame značky Mercedes-Benz na ich svetovú novinku Magic Body Control. Jedná sa o revolučný systém pruženia a tým pádom aj komfortu na palube, ktorý sa skutočne podarenou reklamou derie do sveta. Schválne si ju pozrite, pretože aj samotný hudobný podmas (Diana Ross - Upside down, rok vydania 1980) bol zvolený priam geniálne a dokonale sedí s obrazom. Palec hore!

A ako vlastne magic body control funguje? Dvojica kamier v prednej časti auta (sú na čelnom skle) doslova scanuje cestu vpredu a pripravuje podvozok na to, čo bude nasledovať. Čiže ak systém zistí, že je pred vami nerovnosť na ceste (do vzdialenosti 15 metrov pred autom), dá pokyn tlmičom a ďalším prvkom aktívneho podvozku na zmenu nastavenia tuhosti. A podržte sa - presnosť merania je 3mm! Zatiaľ je funkčnosť tohto systému obmedzená do rýchlosti 130 km/h a je podmienená denným svetlom s dobrými svetelnými podmienkami.

 

Aktuálne je tento systém dostupný len pre autá s V8 pod kapotou. Je však otázkou času, kým sa pomaličky "zošmýka" aj do úplne základných tried. Presne ako napríklad ESP svojho času.

MAGIC BODY CONTROL - rozdiel medzi tým keď ho auto má a keď nie...