Volkswagen už pripravuje systém autonómneho režimu, no bez podpory externých spoločností to nebude jednoduché. Z tohto dôvodu sa spojil s firmou Mobileye, ktorá ponúkne aplikáciu Swarm. Tá mapuje rôzne body na svete, ktoré môžu byť v budúcnosti použité na riadenie autonómnych vozidiel.

Spoločným projektom Volkswagenu a spoločnosti Mobileye je zaviesť nový navigačný štandard. Ten by mal vstúpiť do platnosti na budúci rok. Nové modely od Volkswagenu tak budú využívať mapy založené na kamerovom snímaní.

Vďaka kamerám totiž systém zachytí umiestnenie čiar alebo vodorovného značenia a uloží ich pre vývoj autonómneho režimu.

Tie zlepšia schopnosti navigačných prístrojov a tiež podporia vstup autonómnych režimov do bežnej premávky. Spoločnosť Mobileye je popredným dodávateľom technológie na prevenciu nehôd alebo autonómnu jazdu.

Dáta z rôznych vozidiel tak budú v budúcnosti slúžiť na generovanie dát v reálnom čase. Vďaka kamerám totiž systém zachytí umiestnenie čiar, alebo vodorovného značenia a uloží ich pre vývoj autonómneho režimu.

Podľa zástupcov spoločnosti Mobileye je spolupráca s automobilkami dôležitým bodom pre vývoj autonómnych režimov. Po svete totiž jazdia milióny vozidiel s prednými kamerami, ktoré však neslúžia na nahrávanie údajov. Do budúcna tak môžeme očakávať obdobné „nahrávacie“ systémy aj v iných vozidlách. Či s tým súhlasíme, alebo nie, vozidlá si nás prosto budú v budúcnosti nahrávať. Je veľmi pravdepodobné, že jednotlivé krajiny budú musieť upraviť legislatívu v oblasti ochrany súkromia, inak bude tento stav neudržateľný.