Na výsledok partnerstva Mazdy a Fiatu sme si museli počkať. Zatiaľ čo Japonci už novú generáciu Mazdy MX-5 predstavili, na taliansky roadster stále čakáme. Ale už aspoň vieme, že príde ako Fiat 124 Spider. Podľa špionážnych fotografov sa máme na čo tešiť. Je možné, že sa im podarilo odfotiť testovaciu mulu najvyššej výkonovej verzie Abarth.

Testovacia mula Fiatu 124 Spider by mohla mať motor z Alfa Romeo 4C

Špióni hovoria, že testovacia mula Fiatu 124 Spider, ktorú naposledy odfotili bola silnejšia ako bežné testovacie kusy. Žeby pod kapotu namontovali 1,75 l prepĺňaný motor z Alfa Romeo 4C?

Špióni už maskované Fiaty 124 Spider videli, no teraz hlásia, že posledný vyfotený kus bol iný. Mal agresívnejší zvuk a od ich zvedavých objektívov vystrelil rýchlejšie ako obyčajne. Hovorí sa, že taliansky roadster bude mať pod kapotou 1,4 litrový prepĺňaný 4-valec s výkonom 160 k. No to, čo nafotili bolo evidentne silnejšie, oproti predchádzajúcim testovacím mulám malo auto 4 koncovky výfuku, predtým videli len Spider s dvoma koncovkami.

Zatiaľ s istotou nevieme povedať, aký motor budú montovať do Fiatu 124 Spider. Je možné, že pod kapotou nájdeme 1,75 litrový prepĺňaný 4-valec s výkonom 240 k, ktorý poznáme z Alfy Romeo 4C. Veď roadster mali pôvodne vyrábať pod touto značkou. Ak sa tak stane, Fiat určite skombinuje motor s dvojspojkovou prevodovkou.

Zdroj: autoblog.com