Meno Jozef Kabaň pozná na Slovensku hádam každý, kto sa trochu zaujíma o autá. Tento rodák z Námestova je totiž zodpovedný za dizajn súčasných Škodoviek. Kariéru začal vo VW ako praktikant a po čase ako dizajnér exteriéru automobilov. Vytvoril dizajn exteriéru Bugatti Veyron. Neskôr prešiel do Audi a od roku 2008 bol vedúcim dizajnu Škody. Tú teraz nečakane opúšťa a mieri do BMW. Toto rozhodnutie je šok pre celý automobilový svet.

Jozef Kabaň bude zodpovedný za dizajn jadra značky BMW, čiže za tvary bežných modelov.

Správu dnes zverejnila samotná automobilka BMW. Šéfdizajnérom BMW Group ostáva naďalej Adrian van Hooydonk. Jozef Kabaň v tíme nahradí Karima Habiba, ktorý BMW opustil na vlastnú žiadosť a zrejme zamieri za lukratívnejšou ponukou. Kabaň bude zodpovedný za dizajn jadra značky BMW, čiže za tvary bežných modelov. Dizajnový tím pre vozidlá BMW i a BMW M povedie Domagoj Dukec, ktorý pracuje pre BMW už od roku 2010.

 

"Teším sa tomuto posilneniu dizajnového tímu BMW Group," povedal Adrian van Hooydonk. "Obaja, Jozef Kabaň a Domagoj Dukec, prinášajú skúsenosti, talent a víziu, ktoré potrebujeme pre budúce smerovanie dizajnu našich modelov."

Zdroj: BMW

DIZAJNÉR JOZEF KABAŇ JE UŽ FENOMÉN

Jozef Kabaň (1.4.1973) je čoraz známejší u nás, i vo svete. Námestovčan stojí za dizajnom mnohých áut z VW Group ...

29. 07. 2015