Matej Koník zvíťazil v 5. kole MSR vo Vysokom Mýte

Matej Koník ide na trať

Maťko si v kvalifikácii vyjazdil druhé miesto a teda prvý rad na štarte. Do prvých pretekov odštartoval výborne a dostal na prvé miesto. Potom na neho začal tlačiť Marcus Neugebauer, ktorý Maťkovi zobral prvé miesto. Matej Koník sa však chcel vrátiť späť a do konca pretekov na Marcusa tlačil. Nakoniec sa ale musel uspokojiť s druhým miestom.

Matej Koník zvíťazil v 5. kole MSR vo Vysokom Mýte

Takto vyzerá Vysoké Mýto zo vzduchu

Scenár druhých pretekov bol rovnaký ako v tých prvých, Maťko opäť dobre odštartoval a dostal sa do vedenia. Lenže po pár kolách ho znova predbehol Marcus Neugebauer, na ktorého potom tlačil až do šachovnicovej vlajky. Aj výsledok bol rovnaký, Matej Koník si pripísal druhé miesto. Tretie preteky však boli iné, na začiatku sa pred Maťka dostali Neugebauer a Adam Hideg-Stizstai. Matej Koník si potom niekoľkokrát s Adamom vymenil pozíciu. Marcus a Adam bojovali o víťazstvo až tak zapálene, že to skončilo kolíziou a obaja sa prepadli hlboko do stredu poľa. Maťko to využil, prevzal vedenie pretekov a vyhral.

Matej Koník zvíťazil v 5. kole MSR vo Vysokom Mýte

Matej Koník na najvyššom stupienku

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Matej Koník teda na MSR a Moravskom Pohári vo Vysokom Mýte vybojoval dve druhé a jedno prvé miesto. Po súčte bodov zo všetkých troch pretekov bol na tom však najlepšie a pripísal si celkové víťazstvo v triede Rotax Micro Max. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.