Maťo Homola vybojoval v Imole vynikajúce 2. miesto

Pred štartom

Maťo začal hneď ráno prvým tréningom, kde najprv pripravili pretekovú konfiguráciu bŕzd a potom sa venovali nastaveniu. Zajazdil 6. najlepší čas, čo dávalo nádej na dobrý výsledok. Druhý tréning odštartoval len 10 minút po prvom a tím nemal čas na väčšie zmeny nastavenia. Maťo skončil 13-ty a nebol veľmi spokojný: „Nie som na 100% spokojný s autom, dosť skáče, čiže potrebujeme ešte pred kvalifikáciou spraviť pár zmien. Uvidíme, či sa podarí nájsť to správne nastavenie.“ Do kvalifikácie nastúpil o 11:30 a snažil sa zo všetkých síl. „Prvá dvanástka je skutočne nabitá – rozdiely medzi nami sú skutočne malé. Nemal som najlepší čas, ale mám dobrú pozíciu do oboch pretekov, mal by som štartovať z 6. a následne z 5. miesta,“ povedal Maťo.

Maťo Homola vybojoval v Imole vynikajúce 2. miesto

Maťo sa musel drať dopredu

Maťo Homola vybojoval prvé pódium v TCR International Series. V talianskej Imole prešiel cieľom druhých pretekov na fantastickom druhom mieste!

Dramatické prvé preteky

Štart prvých pretekov Maťovi veľmi nevyšiel, z 6. miesta sa prepadol až na 8. pozíciu a musel sa drať dopredu. No preteky poznačilo niekoľko kolízií, z ktorých slovenský pretekár vyťažil. Vedúci jazdec Gianni Morbidelli mal problémy s riadením a vo Variante Alta do neho nabúral tímový kolega Alain Menu. Kým Morbidelli sa pomaly doplazil do boxov, Menu ostal stáť vedľa trate. Aby toho nebolo málo, tak do Menua narazil aj Borković. Nehody si vyžiadali výjazd Safety caru. Po reštarte bol Maťo Homola na 7. mieste a bojoval Jordim Oriolom. V zákrute Villeneuve obaja vyleteli mimo trate a Maťo sa prepadol až na 10. miesto. Koniec pretekov bol ešte ďaleko. Borković a Vernay bojovali veľmi tvrdo. Skončilo to odtrhnutým nárazníkom Vernaya, Borković preteky nedokončil. Maťo to využil, dral sa dopredu, neskôr Vernaya predbehol za prešiel cieľom na 5. mieste.

Maťo Homola vybojoval v Imole vynikajúce 2. miesto

Prejazd obrubníkmi

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Do druhých pre pretekov štartoval Maťo Homola zo 4. miesta, pole position patrilo jeho tímovému kolegovi Atillovi Tassimu. Attila však neodštartoval dobre a prepadol sa pred Maťa na 3. miesto. Slovák vedel, že ho musí čo najrýchlejšie zdolať: „Vedel som, že sa musím čo najskôr dostať pred Attilu, aby mi ostatní neušli. Attila spravil malú chybičku, ktorú som ihneď využil a dostal sa na 3. miesto. Musel som čo najskôr zaútočiť aj na Geného, lebo na prvom mieste idúci Mikhail Grachev bol veľmi rýchly a vzdaľoval sa mi. V jeden moment som dúfal, že sa mi podarí zaútočiť aj na prvú priečku.“ Maťo sa snažil dotiahnuť na prvé miesto, no preteky boli príliš krátke. Aj tak vybojoval vynikajúce 2. miesto. 

Maťo Homola vybojoval v Imole vynikajúce 2. miesto

Maťo Homola vybojoval fantastické 2. miesto!

„Veľmi som chcel zaútočiť aj na prvé miesto, no už mi začali odchádzať pneumatiky a už to jednoducho nešlo. Som však veľmi nadšený z môjho umiestnenia, je to prvé pódium v seriáli TCR International Series! Po troch štvrtých miestach som vedel, že už to musí prísť. Chcel by som sa poďakovať partnerom, rodine, priateľke Linde a celému tímu za výbornú prácu, ktorú odviedli a aj vďaka nim som skončil na druhom mieste! Verím, že pódiová šnúra sa práve začína!“ povedal Maťo po pretekoch. Víťaz pretekov Mikhail Grachev vedel, že ak by boli preteky dlhšie, čakali by ho ťažké časy: „Cítil som Maťa za sebou a vedel som, že má na to, aby tlačil a aj na to, aby ma obehol. Podarilo sa mi však odolať.“

Zdroj: tlačová správa