Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Tri nové tímy

Pre pestrosť sa 2h preteky v KartOne Aréne jazdili v riadnom smere, v kontraste s januárovým backrace. Samotným pretekom vždy predchádza registrácia a vďaka technickému vybaveniu v KartOne Aréne je doplnená o dovažovanie jazdcov na minimálne 85 kg. Každý účastník na registrácii zároveň získa na osvieženie kvalitný prírodný nápoj ALCOHOL KILLER a sladké kexy. Nasleduje rozprava jazdcov a 10 minútová kvalifikácia, ktorá určí poradie jazdcov na štarte. Keďže do pretekov nastúpil kompletne nový tím (LAW Kroměříž) a dva staronové tímy s novými členmi (MOTACI Team a RRA), rozprava mala o to väčší dôraz na rekapituláciu najdôležitejších pravidiel a bezpečnosti. Kvalifikáciu jazdia tí najrýchlejší jazdci tímu, po nej nasleduje zoradenie motokár podľa jej výsledkov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

Konflikt hneď v prvom kole

Séria KartCup si mimoriadne zakladá na bezpečnosti a férovosti počas celých pretekov. A vysokú úroveň spomínaného sa skutočne darí dodržať. V decembrových, aj teraz vo februárových pretekoch bola počas celých 121 minút pretekov použitá žltá vlajka (presnejšie oranžové svetlo) vždy len raz. Valentínske preteky poznačil drobný incident už v zavádzacom kole po letmom štarte za safety vozidlom. Pre väčšiu bezpečnosť a plynulosť je v druhom kole ešte stále oranžová výstraha a zákaz predbiehania. Slúži to na utrasenie pretekárskeho pola a minimalizovaniu hromadnej nehody v niektorej z ostrých zákrut. K tej teda nedošlo, napriek tomu začiatok pretekov úplne hladký nebol. Jazdec tímu Go Baby Go po malom kontakte s károu pred sebou pri dobrzďovaní do jednej z najpomalších zákrut nechtiac bodycheckoval jazdca tímu LAW Kroměříž a predbehol ho ešte počas zákazu predbiehania. Po vysvetlení si tohto incidentu s komisármi a organizátormi z toho vzišla jediná STOP and GO 10 s penalizácia pre tím Go Baby Go udelená v druhej polovici pretekov. Nebyť tejto drobnej chybičky, celé preteky II. KartCup 2013 sa skončia bez jediného problému na trati.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov
Nechcené pochybenie riaditeľa pretekov vyústilo vo výnimočné udelenie dvoch tretích miest.

Preteky sa dajú zbabrať aj v depe

Žiaľ, aj keď organizátori koncom minulého roka pristúpili k vytvoreniu 30s okna na striedanie jazdcov a závaží v kárach, prakticky v každých pretekoch sa nájdu menej skúsení nešťastníci, ktorým táto pauza nestačí. V týchto pretekoch žonglovanie so závažiami nevyšlo jazdcom z tímu KartCup team, ktorým sa pri druhom striedaní nedarilo správne zasadiť závažia do motokáry ani po 90 s. Z krásneho 6. miesta priebežného poradia sa tím prepadol až na 12 pozíciu, na ktorej už preteky dokončil.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Aj riaditeľ pretekov je len človek

Hlavný organizátor Maroš ČABÁK sa aj touto cestou ospravedlňuje tímom Na Hrane, T.R.C. a STEPS Nitra za dve chyby, ktoré počas hromadného striedania v depe pri stopovaní časov na urobil. Tím T.R.C. nedopatrením poslal na trať cca o 5 s skôr, čo v závere ovplyvnilo umiestnenie tímu Na Hrane o jedno miesto dolu. Podobnou neúmyselnou chybou ostal tím STEPS Nitra v depe naopak o cca 5 s dlhšie, čo im v silnej konkurencii tímov určite neprilepšilo, aj keď nie je zrejmé, či sa dá hovoriť o priamej strate pozície.

Tvrdý boj o miesto na bedni

Záverečné minúty znova patrili tvrdému boju o pozície na stupienkoch víťazov. Prvé miesto bolo vďaka skvelej kombinácii špičkových jazdcov (Radovan MIHALEK, Róbert ŠTICZA a Ali GHARAKHANI) a veľmi dobrej motokáry prakticky po celé preteky neohrozené. Do cieľa nakrútili 157 kôl. Druhé miesto si vybojoval mierne preskladaný tím HBRT (Matúš LORINČÍK, Attila KLARIS a Tibor GLOZNEK) so 156 kolami. Tretie miesto obsadil výnimočne pre tieto preteky preskladaný tím T.R.C. (Michal MYDLO, Adam HEDERA a Jozef STRAŇAVSKÝ), ktorému sa práve krásnym manévrom Adama HEDERU v predposlednom kole podarilo predbehnúť dovtedy tretí tím Na Hrane (Renáta ZAJCEVOVA, Lukáš MATISKO a Mário CHAMUTY).

2x tretie miesto


Pre spomínaný prešľap organizátorov pri časovaní striedania tímov v boxoch došlo po prvýkrát v histórii série k drobnej dodatočnej úprave výsledkov. Organizátori sa rozhodli udeliť dve tretie miesta. Preto na fotografiách stupienkov víťazov vidno nezvyklo veľa ľudí. Riešenie prijali všetci jazdci bez protestov a s pochopením. Ako vždy v sérii KartCup aj teraz bolo o čo bojovať. Nešlo len o prestíž, na ktorej však aj tak mnohým jazdcom záleží najviac. Každý účastník pretekov je vďaka partnerstvu s RacingWheels.sk zaradený do marcového žrebovania o 4 voľné 2h jazdy na SlovakiaRingu. Prvé tri tímy navyše získali hodnotné ceny v podobe produktov špičkovej autokozmetiky AUTOGLYM. Priebežné poradie podľa nazbieraných bodov v dvoch pretekoch nájdete nižšie:Viac informácií o sérii KartCup hľadajte na oficiálnej stránke série www.kartcup.sk, alebo na facebook profile http://www.facebook.com/KartCup.skSeriál KartCup podporujú:

AUTOGLYM - špičková autokozmetika, ALCOHOL KILLER - prírodný osviežujúci nápoj, CarZone - všetko pre pilota, RacingWheels.sk,