Súčasná generácia Mazdy MX-5 je na trhu od roku 2015 a nesie označenie ND. O tri roky neskôr, teda v 2018, si prešla prvou modernizáciou (ND2). Tá už však tiež oslávila svoje tretie výročie. Navyše so správou uvedenou na japonskej stránke Mazdy, ktorá hovorí, že „predaj aktuálneho modelu je ukončený“ a „príchod nového modelu je naplánovaný na túto zimu“ začali viaceré média informovať o pravdepodobnom príchode ďalšieho faceliftu. Nebude to tak, bude to ešte menej.

Nový modelový rok

Britské zastúpenie značky totiž už pre týždenník Autocar potvrdilo, že pôjde len o prechod z modelového roka 2021 na modelový rok 2022. Nejaké novinky teda zrejme čakať môžeme, ale základné technické špecifikácie auta ostanú s najväčšou pravdepodobnosťou nezmenené. Nemáme teda očakávať žiadne úpravy v oblasti pohonných jednotiek či dizajnu. Mazda však stále nepotvrdila, či nový modelový rok prinesie MX-5 modernizovaný infotainment. Špekuluje sa preto, že zmeny by sa mohli uberať práve týmto smerom. Isté však je, že jemne modernizovaná Mazda MX-5 príde už túto zimu. Pre Whichcar austrálske zastúpenie Mazdy dokonca potvrdilo, že odhalenie nového modelového roku prebehne 16. decembra. Viac informácii a detailov však zatiaľ nepoznáme. 

Kedy dorazí nová generácia tohto roadstera? Hovorí sa o roku 2024. A ak sú predbežné informácie správne, elektromobil z Mazdy MX-5 ešte nebude. Istá forma elektrifikácie však nie je vylúčená.

Zdroj: Whichcar, Autocar