O Mazde je známe, že čistým elektromobilom alebo čiastočnej elektrifikácii zatiaľ príliš neholduje. Áno, batériami poháňaný automobil už predáva a zároveň plánuje ich ponuku rozšíriť, ale nerobí to príliš násilne. Naopak, vyvíja aj nové veľmi zaujímavé spaľovacie motory, čo dokazuje napríklad priestor pod prednou kapotou nového SUV CX-60. A budúca MX-5 má ísť údajne rovnakou cestou.

Šéf vývoja Mazdy v rozhovore pre britský časopis Autocar tvrdí, že MX-5 skrátka ostane MX-5. Nezmení sa to ani rozšírením ponuky elektromobilov a firma dokonca naznačuje, že by si ju chceli ponechať vo výrobe „navždy“. Pripustil, že príde doba, keď budú musieť malý roadster elektrifikovať, to však neznamená, že to bude elektromobil.

Aj po 10 rokoch je to stále zábavné auto

Zatiaľ netušíme, kedy by mohol prísť nástupca súčasnej generácie ND predstavenej v roku 2014, Mazde však nerobí problém ponechať malý roadster vo výrobe 10 či viac rokov. A aj keď príde, s najväčšou pravdepodobnosťou dostane skôr mild-hybridnú techniku, ktorá nezvýši pohotovostnú hmotnosť, ako batérie a prídavný elektromotor. To aby Mazda MX-5 zostala MX-5.

Zdroj: Autocar