Nový Li-Ion akumulátor je ako lev

UX 300e poháňa novo vyvinutý akumulátor s kapacitou 54,3 kwh. Malému Lexusu zabezpečí dojazd 300 km podľa normy WLTP. Akumulátor sa skladá z 288 článkov. Je pod podlahou kabíny a zadnými sedadlami, takže mestský crossover má nízke ťažisko a priestor v kabíne. V kufri, ako už Lexus UX poznáme, o poznanie menej. Tvorcovia to však chceli presne takto.

Príkladná životnosť a odolnosť akumulátora


Snímače monitorujú napätie každého článku akumulátora a bloku, ako aj jeho teplotu. Spolu s pokročilým systémom manažmentu akumulátora vo vozidle je výsledkom maximálne využiteľná kapacita článkov akumulátora. Pre Lexus UX 300e vyvinuli vzduchový chladiaci systém článkov akumulátora, ktorý je bezpečnejší a ľahší ako chladenie vodou. Vďaka cirkulácii vzduchu v akumulátore je možné zaistiť stabilný výstupný výkon aj pri opakovanom rýchlom nabíjaní. Systém spolupracuje s klimatizáciou v kabíne a zvyšuje výkon vozidla, životnosť akumulátora a výkon nabíjania. Pri vývoji stála v popredí spoľahlivosť. Vykurovacie telesá pod každým modulom akumulátora minimalizujú vplyv chladného počasia na dojazd, takže od začiatku je k dispozícii plný výkon. Napokon, pre dlhú a bezporuchovú životnosť je akumulátor vybavený gumovými tesneniami, ktoré ho chránia pred vodou a prachom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

10-ročná záruka

Obrazom sebadôvery v technológiu ponúka Lexus 10-ročnú záruku (alebo 1 000 000 km) na všetky funkčné poruchy hlavného akumulátora BEV (batériové elektrické vozidlo) a pokles kapacity pod 70 % – za predpokladu, že majiteľ absolvuje pravidelné prehliadky stanovené v pláne údržby. Okrem záruky na akumulátor môže majiteľ modelu UX 300e využívať výhody trojročnej záruky na vozidlo a 5-ročnú záruku (alebo na 100 000 km) na poruchy pohonnej jednotky.

Elektromotor výkonný nie výkonom, ale charakterom

Elektromotor/generátor s výkonom 150 kW (204 k) poháňa predné kolesá. Tento model pohon oboch náprav nedostane. Pohon AWD však nemajú všetky doposiaľ známe modely UX. Elektromobil UX 300e má najvyššiu rýchlosť 160 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za svižných 7,5 sekundy. Je zrejmé, že je to auto primárne do mesta a blízkeho okolia. Lexus UX 300e sa vybraných európskych krajinách predstavia v predaji do konca roka 2020.

zdroj: lexus.sk