Macan Coupe nemusí byť výstrel do prázdna

Menší súrodenec Cayennu, je najpredávanejším modelom značky. Preto je logické, že sa Porsche snaží prísť s novými verziami, s cieľom rozšíriť svoju základňu zákazníkov. Špekuluje sa, že o pár rokov by mohol prísť model Macan Coupe. Aj keď ide o špekuláciu, po uvedení Cayennu Coupe by to nemusel byť výstrel mimo a ak budú predaje dobré, v Porsche by asi museli byť blázni, aby neurobili kupé aj z Macanu.

Dr. Michael Steiner, člen predstavenstva pre výskum a vývoj Porsche, ľahko poodkryl budúcnosť Macanu. Ako vieme, budúca generácia tohto modelu bude plne elektrická, no Steiner tvrdí, že model so spaľovacím motorom bude k dispozícii aj po debute elektrickej verzie. Bude však modernizovaný a v predaji by mal zostať niekoľko rokov. 

Porsche tiež zvažuje vývoj Macanu s väčším priestorom, čo trochu odporuje ideológii kupé. Každopádne, verzií Macanu môže prísť viac, čo nevyvrátil ani samotný Steiner, podľa ktorého sú tieto varianty veľmi zaujímavé. Avšak, na to, ktoré verzie dostanú zelenú, si treba ešte počkať. 

Zdroj: carbuzz.com​