Audi A7 prezývané "Jack" v okolí Mníchova na diaľnici A9 preváža posádky bez zásahu do riadenia až do rýchlosti 130 km/h.

V okolí nemeckého Mníchova na diaľnici A9 totiž Audi ponúka prezentáciu autonómneho módu v type A7. Hocikto však nemá príležitosť, na palubu Audi pozvalo vybraných zákazníkov a fanúšikov značky. Ide o ľudí z rôznych internetových kanálov a sociálnych stránok prevádzkovaných spoločnosťou Audi.

Bezpilotné Audi A7 môžete stretnúť v okolí Mníchova

Zákazníci budú od 20. júla a celý august testovať bezpilotne jazdiace Audi A7 prezývané „Jack“. Testovacia trasa vedie cez diaľnicu A9 v okolí Mníchova, ktorá je označovaná ako „digitálna testovacia trasa“. Na palube bude vždy, samozrejme, aj špeciálne školený človek z Audi, ktorý bude nápomocný v prípade problému.

Bezpilotne jazdiace Audi A7 dokazuje svoje kvality v okolí Mníchova.

Jazda začína na letisku v Mníchove, bezpilotná trasa má 45 km a trvá približne 1 hodinu. Po ceste Audi žiada zákazníkov o konkrétne postrehy a nápady na zlepšenie, ktoré môžu aplikovať do vývoja autonómneho režimu. Audi A7 dokáže napríklad na diaľnici A9 jazdiť bez pomoci vodiča rýchlosťou až 130 km/h. Plynulo zrýchľuje, brzdí a mení pruhy podľa okolitej premávky. Mali by ste o takýto druh prezentácie záujem? Alebo by ste zatiaľ samostatne jazdiacemu Audi v okolitej premávke pri rýchlosti 130 km/h neverili?