Až 400 konských síl 

Aj keď to z Quattro GmbH ešte priamo nik nepotvrdil, šušká sa, že novinka bude riadne nabrúsená mašina. Má mať až 400 koní vydupaných z modifikovaného 2,5 litrového 5-valca z modelu RS 3. Pre skutočných puristov má byť v ponuke s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, no za príplatok získa klient možnosť mať ju aj s DSG. Samozrejme, TT RS bude mať sériovo pohon oboch náprav komerčne označovaný quattro, no reálne sa jedná o systém haldex 5. generácie.

Audi TT RS má mať ako jednu z mnohých možností príplatkov k dispozícii aj nádherné OLED zadné lampy. Dizajnérsky pripomína TT RS Quattro Sport Concept, ktorý mal 2,0 liter 4-valec vymakaný až na 420 koní. 

Audi TT RS v Španielsku bez kamufláže, lebo nakrúcali reklamu

Audi nutne potrebuje viac modelov so štítkami RS, pretože súčasná ponuka športových mašín je v porovnaní s Mercedesom, ale aj BMW o dosť menšia.

Šikovné oko si na obrázkoch všimne, že hneď vedľa TT RS stojí nekamuflované Audi R8 Spyder (žltá). Všetky tieto mašiny sa v španielskej Granade objavili tento víkend pre nakrúcanie reklamy bez maskovania. To znamená, že oficiálne predstavenie je už neďaleko a hovorí sa, že príde súčasne pre obe verzie TT RS aj novú R8.

zdroj: carscoops.com

Audi TT RS v Španielsku bez kamufláže, lebo nakrúcali reklamu

Na tomto zábere vľavo vidno nekamuflovanú Audi R8 Spyder 2017