Prvé plány začínajúcich „hráčov“ na poli automobilizmu zvyčajne vyzerajú naozaj neuveriteľne. To je aj prípad značky Byton, ktorá na výstave elektroniky v Las Vegas predstavila koncept crossoveru, ktorý dostal prízvučný názov, Crossover Concept.

Najväčší displej s uhlopriečkou 124 cm kombinujú s displejom na volante.

Čím je však taký zaujímavý, nie je ani fakt, že Byton Crossover Concept má mať autonómny režim na úrovni 3 s možnosťou rozšírenia na úroveň 4. Najväčšia zaujímavosť je ukrytá vnútri a je to jeho obrovská obrazovka. Tá sa tiahne pozdĺž celej palubnej dosky z jednej strany na druhú a dosahuje  na pomery automobilizmu neuveriteľnú uhlopriečku 49 palcov (takmer 125 cm). K tomu môžete pripočítať obrazovku priamo na volante (ako je riešený airbag?) alebo 2 obrazovky na zadnej strane predných sedadiel.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Základná cena má byť na úrovni 45 000 dolárov (približne 37 500 eur) a budete si môcť vybrať medzi pohonom zadných alebo všetkých kolies. Prvá verzia ponúkne elektromotor s maximálnym výkonom 200 kW (272 k) a 400 Nm a druhá dva elektromotory s 349 kW (474 k) a 710 Nm. Štandardný dojazd 400 km môžete rozšíriť za príplatok na 520 km.

Nielen vpredu, ale aj vzadu majú cestujúci k dispozícii veľké displeje.

Ďalšími futuristickými novinkami sú napríklad odomykanie vozidla pomocou detekcie tváre alebo kamery vnútri, ktoré na základe detekcie vodiča a spolujazdca nastavia klimatizáciu alebo sedadlo na prednastavenú pozíciu. Čo myslíte, môže relatívne neznáma značka preraziť a priniesť na trh takéto futuristické prvky do sériovej podoby?

Zdroj foto: Byton

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov