Aktuálna generácia BMW M3 priniesla rozporuplný vzhľad prednej časti, ale tiež vyladený šesťvalcový pohon dostupný po prvýkrát so systémom xDrive. Nástupca však môže priniesť ešte radikálnejšie úpravy vnútorností. Svojimi vyjadreniami to naznačil šéf vývoja Frank Weber, ktorého vyspovedal nemecký magazín Auto Motor und Sport.

„Nasledujúcu em-trojku si musíte predstaviť úplne inak,“ vyjadril sa Weber v kontexte potvrdenia vývoja nových spaľovacích motorov z Mníchova. Určite pritom nemyslel dizajnové úpravy. BMW M3 prejde veľkými zmenami techniky, môže to byť hybrid či dokonca elektromobil. Napríklad portál Topspeed.com sa prikláňa k druhej možnosti.

Nástupca príde v roku 2025 alebo 2026

Táto správa môže fanúšikov bavorskej značky nasrdiť, no elektrifikovanie pohonu ikonického športového auta skôr či neskôr príde. V rámci rodiny M už nepôjde o nič nové. Aktuálne do nej patria rýdzo elektrické modely iX M60 a i4 M50, čoskoro pribudne samostatný typ XM spadajúci medzi plug-in hybridy. Nástupcu em-trojky asi spoznáme v roku 2025 alebo 2026.

Súčasná verzia BMW M3 je teda podľa všetkého posledná, ktorá má ako-tak klasickú technickú stránku. V praxi funguje absolútne dokonale. Puristom pri nej môže vadiť prepĺňaný motor či dostupnosť automatu a pohonu 4x4, stále však ponúka aj zadnokolku s manuálom. To už pri elektrifikovanej technike asi nebude možné