Výkon nového motoru sa má pohybovať napriek použitiu koncepcie V12 na hranici 600 koní.

Fámy o modeli M7 nás sprevádzajú už dobré desaťročie. Predstavitelia BMW doteraz všetky fámy o M7 popierali. Teraz by sa to mohlo zmeniť. S prichádzajúcou novou generáciou G11, ktorú sme videli vďaka predčasnému odhaleniu už pred pár mesiacmi, by sme sa konečne mohli dočkať športovej verzie sedmičky. Podľa zistení našich nemeckých kolegov by sme mali vidieť prvé BMW s označením M7 už v roku 2016.


Podľa informácii dostane najväčšie M-ko motor, za  ktorý by sa nemuseli hanbiť ani superšporty. M7 má mať pod kapotou motor V12. Na dnešnú dobu až nečakaná správa! Motor dostane určite turbo. Divízia M má dve možnosti.  Buď upravia inžinieri súčasný 6,0 litrový motor, ktorý poznáme z modelu 760i, alebo postavia úplne nový (menší) motor V12. Výkon nového motoru sa má pohybovať napriek použitiu koncepcie V12 na hranici 600 koní.

BMW M7 má zelenú

Nová generácia BMW 7 G11 bude využívať v nosnej štruktúre uhlíkové kompozity. Nižšia hmotnosť tak prispeje pozitívne k jazdným vlastnostiam M7.

Otázne je, či by nebolo lepšie použitie 4,4 litrového motora V8 S63B44Tü, ktorý poznáme z modelov M5 a M6. Menší motor bude po prvé ľahší, než veľký V12 a po druhé, výkon 600 koní dokážu dostať ladiči aj zo súčasného motora. Do športovo orientovanej limuzíny by sa ľahší motor hodil určite viac.

Ďalšou možnosťou je, že dvanásťvalcové BMW 760i vypadne z ponuky a nahradí ho výhradne model M7. Nad rôznymi variantami môžeme zatiaľ len polemizovať, na viac podrobností si budeme musieť počkať priamo z Mníchova.

Cena modelu M7 sa má pohybovať okolo 140 000 €.


Zdroj: autobild, carscoops

Prečítajte si tiež: Nové BMW 7 má ďalší prešlap zrazilo a zranilo policajtov