Pre BMW azda najväčší rival, Mercedes-Benz, vyrába azda všetko. Od malého hatchbacku cez MPV, sedany, kombi, SUV, SAC, až po najnovší pickup. A to nespomínam úžitkové vozidlá. Možno má BMW v pláne mu začať konkurovať aj v inej oblasti. Práca študentov z Mníchova je totiž veľmi zaujímavá. Mohol by takto vyzerať sériový pickup BMW?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Za základ si vybrali najväčšie SUV v ponuke, model X7. Spolupracovali na tom s oddeleniami Stavby štúdií a Technológie modelov z BMW. Pod prednou kapotou je verzia xDrive40i, teda trojlitrový zážihový šesťvalec s 250 kW (340 k). Zmeny nastali za C-stĺpikom.

Keďže X7 je skutočne obrovské SUV, priestoru za druhým radom sedadiel je požehnane. Práve 5-miestny interiér zostal zachovaný, hneď za sedadlami začína nakladacia plocha s drevenou podlahou. Samozrejmosťou je vzduchové pruženie. Dĺžka ložnej plochy je 140 cm, a ak sa veko odklopí, tak spolu s ním je priestor na 200 cm dlhé predmety.

Zaujímavosťou je, že dĺžka karosérie narástla o 10 cm, ale vďaka použitiu karbónových vlákien sa celková hmotnosť znížila o 200 kg. Celkovo 12 učňov dokázalo pretvoriť koncept do reálnej podoby za 10 mesiacov. Pre menšie plytvanie zdrojmi za základ použili auto, ktoré sa vrátilo z testovania, a teda ho zachránili pred zošrotovaním. A ako sa koncept páči vám? Myslíte, že to BMW skúsi aj v tomto segmente?

Zdroj foto: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov