BMW veľa detailov neodhalilo. Všetko sa zmení 24. mája.

Z niekoľkých obrázkov môžeme vidieť jasný aktuálny dizajnový smer automobilky BMW. Kupé má štandardne krátke previsy na oboch stranách spolu s poriadne dlhou kapotou. Detaily majú byť podobné radu 6, no samotné kupé má byť odvodené od radu 7. Možno sa pozeráme na budúceho nástupcu kupé radu 8, ktorého výroba skončila v roku 1999. Predok kupé je dlhý najmä preto, lebo tvorcovia konceptu použili 6 litrový dvakrát preplňovaný motor V12.

 

Rovnaký motor poháňa aj model 760Li. V tomto prípade má výkon 400 kW (544 k) a maximálny krútiaci moment 700 Nm. Spolu s ním dokáže limuzína zrýchliť na 100 km/h za 4,6 sekundy. Nové kupé bude mať lepšiu aerodynamiku a možno v jeho prípade bude agregát vyladený na viac koní.

 

Koncepty, ktoré BMW v minulosti prinieslo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este nikdy neprešli do sériovej výroby. Gran Lusso by mohlo byť výnimkou.

Odkaz do BMW, kde určite čítajú TopSpeed: "Urobte to a pošlite Gran Lusso do sériovej výroby!"

Výroba nového kupé môže byť pomerne lacná záležitosť. Podľa všetkého vznikne na rovnakej platforme ako rady 5, 6 a 7. Vo vnútri však nebude žiaden sparťanský okruhový interiér. Gran Lusso bude o výbave, elegancii a luxuse.

 

BMW oficiálne predstaví koncept na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este, ktoré sa koná 24. mája. Segmentu luxusných kupé dnes kraľuje Mercedes. S novou triedou S príde napríklad nástupca triedy CL. BMW jednoznačne potrebuje pre S Coupé vytvoriť konkurenta. Uvidíme či Grand Lusso ostane len koncept alebo ho BMW vezme na inú úroveň.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  BMW presúva pohon dopredu. Platí to aj pre nový roadster Z2