Do služieb českej polície nastúpilo prvých päť plug-in hybridných špeciálov. Nie sú pritom nijak maskované, ale svojou „pracovnou“ vizážou dávajú jasne najavo, v koho službách pracujú. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby to neboli sedmičkové „Bavoráky“. A nie hocijaké, polícia dostala do polročného užívania predĺžené luxusné verzie plug-in hybridného modelu BMW 745Le xDrive. V Hradci Králové už český štát prebral prvé tri kusy, neskôr pribudnú ďalšie dva a po pol roku (alebo po odjazdení 25 000 km) sa polícia môže tešiť na ich výmenu za ďalších 5 nových hybridných luxusných BMW.

Plug-in hybridné BMW 745Le xDrive majú pomáhať a chrániť...a popri tom aj robiť reklamu na alternatívne pohony medzi prostými občanmi.

Demonštratívna podpora ekológie

„Veľmi nás teší pokračovanie spolupráce medzi Políciou ČR a BMW, ktorá vzájomne prispieva k presadzovaniu trvalo udržateľnej mobility v Českej republike. Veríme, že luxusné limuzíny BMW 745 Le xDrive budú pre Políciu ČR dobrým pomocníkom,“ znie oficiálne vyhlásenie BMW Group Czech Republic.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Prečo práve predĺžené verzie vlajkovej lodi, nikto oficiálne nezdôvodňuje, správa hovorí len to, že predajca sa zároveň postará o špeciálne preškolenie 30 vodičov, ktorí budú oprávnení nové „Bavoráky“ počas pracovnej služby užívať. BMW 745Le xDrive dosahuje max. výstupný výkon 290 kW (394 k), rozbehnú sa na 250 km/h a z 0 na 100 km/h sa dostanú aj v predĺženej verzii s luxusnou výbavou na palube za 5,1 s.