Lexus LFA vybavený Nürburgring packom je jednoducho, ach... Dá sa z dokonalého spraviť ešte dokonalejšie?

Lexus LFA vybavený Nürburgring packom je jednoducho, ach... Dá sa z dokonalého spraviť ešte dokonalejšie?

Základom je číslo 50. Svetlo sveta totiž neuzrie viac Lexusov LFA s týmto packetom. Teraz vydeľte toto číslo piatimi a dostane počet koní, ktoré táto edícia dostala navyše (z motora 4.8 V10 sa doluje celkovo 562k). Nakoľko je tento "Nürburgring" orientovaný pre hardcore vodičov, tak ďaľším logickým zlepšovaním prešla aj aerodynamika vozidla. Vďaka vylepšenému bodykitu (vrátane zadného krídla či nového predného nárazníku) má LFA ďaleko vyšší prítlak na vozovku. A to je aj dôvod, prečo sa napríklad maximálka či zrýchlenie z 0-100km/h nezmenili (3,7s).

Vylepšením prešla aj 6.st. sekvenčná prevodovka, ktorá teraz zvláda preradiť za neskutočný čas 0.15 sekundy! Pruženie taktiež prešlo menším faceliftom, takže jazdné vlastnosti sú ešte famóznejšie. Čerešničkou sú už len potom nové kolesá obuté na novej lepivej zmesi.

Ak máte záujem o túto káru, mali by ste sa poponáhlať. Týchto 50 kúskov je totiž časť z 500 celkovo vyrobených exemplárov LFA. Nie je to teda 50 ďalších extra áut, ako by sme si mohli myslieť. Cena ale nebola zverejnená, tú vam zdelia až osobne. Dobrá správa ale je, že Lexus vám k tomuto autu pribalí aj individuálny tréning na Severnej slučke (teda na Nordschleife). A ako bonus máte aj ročný vstup na túto trať v cene.

Pozrite si aj naše spomínané video zo Ženevy: Lexus LF-A na vlastné oči