"Komfort je základnou hodnotou značky Citroën a toto je naša cesta, ako dosiahnuť výhody hydropneumatického pruženia modernejšou a vhodnejšou cestou. Verím, že môžem sľúbiť, že to bude systém, ktorý nemá nik iný (Citroën-only system)," Linda Jackson, šéfka automobilky.

Súčasný systém Hydractive III, nahradí nový, unikátny systém pruženia.

Komfort je prioritou

Vývoj nového systému pruženia potvrdila aj šéfka automobilky, Linda Jackson, slovami: "Komfort je základnou hodnotou značky Citroën a toto je naša cesta, ako dosiahnuť výhody hydropneumatického pruženia modernejšou a vhodnejšou cestou." Hoci o technickej stránke veci neprezradila nič viac, už teraz je isté, že pôjde o unikátny systém. "Máme možnosť vybrať nové technológie pre budúcnosť a som si istá, že toto sa najviac hodí ku kľúčovým hodnotám Citroënu. Verím, že môžem sľúbiť, že to bude systém, ktorý nemá nik iný (Citroën-only system)," dodala Linda Jackson. Automobilka predstaví nový systém pruženia v roku 2017.

Ani Citroën sa však podľa svojej šéfky nevyhne škrtom. Vedenie má totiž v pláne zredukovať počet karosárskych verzií. V súčasnosti je ich 14 + Citroën C1, ktorý automobilka vyvinula spolu s Peugeotom a Toyotou. V budúcnosti ich však automobilka zredukuje na 7 + C1. Dramatické rozširovanie ponuky teda čakať nemôžeme, práve naopak. Linda Jackson však verí, že tento krok povedie k zisku.

Zdroj: autocar