Aktuálne nové Scirocco u nás už nekúpite. Podľa dostupných informácií Volkswagen nevyvíja len elektrický I.D. model na úrovni Golfu, ale tiež športovejšie ladené kupé, ktoré by malo byť ďalšou generáciou Scirocca. Malo by tak ísť o rovnakú platformu pre elektrické vozidlá MEB.

Elektrické Scirocco by mohlo mať výkon 300 koní a štvorkolku.

Čo to znamená? Ďalšia generácia Scirocca by mohla prísť ako elektromobil, ktorý by mal dojazd až do 600 km. Flexibilita platformy MEB by mala zaručiť inštaláciu rôznych elektromotorov.

Elektrické kupé od Volkswagenu? Možno budúca generácia Scirocca.

K dispozícii by tak boli viaceré verzie, základná by mohla byť predokolka s výkonom 125 kW (170 k) a najvýkonnejšia štvorkolka s maximálnym výkonom až do 223 kW (300 k). V tomto prípade by bol jeden elektromotor vpredu a jeden vzadu. Z hľadiska dizajnu by malo byť nové Scirocco spojením aktuálneho modelu s návrhom I.D. hatchbacku na úrovni Golfu. Škoda tak zatiaľ aktuálnej generácie modelu. Ak by v budúcnosti prišla len elektrická verzia, iste by bolo veľa „autičkárov“ sklamaných. Určite by som uvítal aj verziu so spaľovacou pohonnou jednotkou. A čo vy?