Na sklonku minulého roka Toyota šokovala svet štyroch kolies. Donedávna elektrický pohon viac-menej odmietala, no uprostred decembra ukázala rovno 16 konceptov elektromobilov. Väčšina z nich má pritom sériovú budúcnosť. Okrem produktov materskej značky tieto koncepty predznamenávajú aj chystané novinky prémiovej dcéry Lexus a na jednu z nich teraz japonská firma upozorňuje.

Pred niekoľkými dňami automobilka ukázala na ďalších obrázkoch stredne veľký sedan, ten v rámci portfólia pravdepodobne nahradí typ IS. Teraz približuje duchovného nástupcu výnimočného kupé LFA. Zatiaľ nepomenovaný superšport ukazuje na nových „fotografiách“, ktoré vznikli  v grafickom programe.

Počítačový pôvod má tiež video sprevádzajúce tlačovú správu. Dvojdverový elektromobil v ňom jazdí po boku najväčšej ikony značky, ale objaví sa tiež v spoločnosti ďalších vozidiel predznamenávajúcich pripravované portfólio. Japonci tak jasne ukazujú budúce smerovanie svojho dizajnového jazyka.

Využiť má batériu s pevným elektrolytom

Elektrický superšport Lexus má mať špičkové parametre. Podľa automobilky zvládne klasický šprint 0-100 km/h za menej než 2,5 sekundy a zaradiť sa medzi najlepšie zrýchľujúce sériové autá vôbec. Napriek tomu údajne ponúkne dojazd vyše 700 kilometrov na jedno nabitie. Ako uvádza Lexus, vďačí za to použitiu batérií s pevným elektrolytom.

Toyota plánuje takéto akumulátory začať masovo používať v roku 2025, no najprv ich nasadí do hybridov. Rýdzo elektrické modely majú prísť na rad neskôr. Termín uvedenia superšportu nadväzujúceho na typ LFA zatiaľ nepoznáme, no na cestách by sa mal objaviť do konca tejto dekády.

Zdroj: Lexus