Čakáme na novú Fabiu, Superb a ďalej sa necháme prekvapiť.

Škoda Fabia

Najbližším príchodom sa môže pochváliť nová Fabia. Škoda spustí výrobu už počas októbra. Kombi verzia na trh dorazí o tri mesiace neskôr. Ako už dobre vieme, verzia RS nebude, pretože väčšina zákazníkov o ňu nemá záujem. Ako náhrada poslúži edícia Monte Carlo, ktorá v aktuálnej generácii zaznamenala úspech. Jej podstatou sú napríklad čierne kolesá, strešný spojler alebo športové sedadlá. Monte Carlo by do predajní malo doraziť krátko potom, ako tak urobí štandardná verzia.

Fabia dostane aj oplastovanejšiu verziu. Spoznáme ju podľa označenia Outdoor. Novou správou sú aj špecifikácie batožinového priestoru. Aktuálnych 315 litrov nahradí 330 litrov. Po sklopení sedadiel Fabia odvezie až 1195 litrov. Kombi dostane základný priestor 520 litrov. Taktiež by sa mal zväčšiť aj vnútorný priestor pre posádku.

Fabia ponúkne svojej posádke viac priestoru.

Škoda Superb

Na vlajkovú loď Škody mnohí čakajú ako malé deti na Ježiška. Vozidlo vznikne na platforme MQB rovnako ako nový Passat. Škoda na radosť verejnosti odstráni vzhľad „ala jazvečík“. Osobne sa z toho neteším, pretože podľa mňa je aktuálny Superb (pred faceliftom) najkrajšia Škoda v novodobej histórii.

Niektoré vonkajšie rozmery ostanú nezmenené. Dĺžka si zachová 4833 mm a výška ostane na hodnote 1462 mm. Zmení sa však šírka, ktorej hodnotu zatiaľ nepoznáme. Spolu s ňou samozrejme narastie aj rázvor.

To znamená, že vo vnútri sa priestor pre posádku zväčší. Zdroj britského Auto Expressu situáciu vtipne okomentoval s tým, že vodič bude na rozhovor s deťmi sediacimi vzadu potrebovať vysielačku.

Objem batožinového priestoru prekoná 595/1700 litrov. Presné číslo nepoznáme. Ako sme už uviedli, motor V6 nebude. Najvyšší výkon ponúkne 2,0 TSI. V tomto prípade pôjde o 280 koní. Škoda sa však údajne opäť pohráva s myšlienkou otvárania batožinového priestoru s technológiou TwinDoor.

Nový Superb môže dizajnovo vychádzať z konceptu Vision C.

7 miestne SUV

O veľkom SUV sme už písali a čítali veľa. Najprv byť malo, potom nie a takto dookola. Aktuálne to vyzerá tak, že bude. Svojou veľkosťou sa zaradí nad Yetiho. V podstate však nebude 7 miestne. Základ poskytne priestor pre 5 cestujúcich. 7 ľudia sa do auta zmestia až za príplatok. Vozidlo by sa do predaja mohlo dostať už do Vianoc budúceho roka!

Informačné zdroje však uvádzajú, že nepôjde o žiadnu neschopnú modelku. Veľké SUV si vraj poradí aj v teréne. Jeho schopnosti boli dokonca prirovnané až k typom Land Rover. Celkom odvážne tvrdenie. Základnou pohonnou jednotkou SUV bude preplňovaný štvorvalec 1,4 TSI.

Škoda údajne zvažuje aj ďalšie, športovejšie založené, SUV, ktoré by taktiež malo pristáť nad typom Yeti. V tomto prípade však žiadne konkrétne informácie zatiaľ nie sú.

Zdroj: autoexpress.co.uk, autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Test: Škoda Superb Combi 2.0 TDI 4x4 DSG

Nové SUV vraj príde s veľmi dobrou využiteľnosťou v teréne.