Majitelia s Fiatom spokojní nie su.

Automobilka sa však nemienila zmieriť s nelichotivými označeniami a do USA sa pred niekoľkými rokmi vrátila. Hlavným bojovníkom na miestnom trhu mal byť typ 500, ku ktorému sa neskôr pridal 500L. Problémy so spokojnosťou zákazníkov mali, samozrejme, patriť minulosti.

Americký prieskum spokojnosti majiteľov jednotlivých áut, J.D.Power IQS, odhalil pre rok 2014 veľmi nepríjemnú realitu. Fiat skončil beznádejne posledný. Za prvých 90 dní majitelia na 100 vozidiel zaznamenali priemerne 206 problémov (rozume vecí, s ktorými neboli spokojní). Číslo je navyše o to hrôzostrašnejšie, že predposledný Jeep zaznamenal na 100 áut "len" 146 problémov.

V minulosti mal Fiat problémy v USA so spoľahlivosťou, aktuálne má so spokojnosťou majiteľov áut tejto značky.

Typ 500 bol pre Fiat opätovnou vstupenkou do USA.

Fiat však má pre tento debakel vysvetlenie. Podal ho šéf americkej divízie, Jason Stoicevich. Problém je údajne v tom, že automobilka predala len veľmi málo kusov typu 500, pretože sa pripravuje na jeho aktualizovanú verziu. Z toho dôvodu až 91 % sledovaných vozidiel je 500L. Keďže ide o pomerne nový typ, tak je prirodzené, že má svoje nedostatky.

Automobilka si myslí, že týmto svoju problémovosť ospravedlnila. Ja si myslím, že Fiat 500L by teda dosiahol ešte horšie výsledky, keby sa prieskum zameral len na neho.

Prieskum nebral do úvahy len samotné poruchy, ale celkovú funkčnosť. Inak povedané, výsledky zohľadňujú najmä spokojnosť majiteľov s používaním. Ak napríklad držiak na poháre nespĺňa svoju úlohu, je to považované za problém.

Stoicevich sľubuje v budúcom roku výrazné zlepšenie. Dúfajme, že Fiat opäť nepostihne rovnaký osud ako pred niekoľkými desiatkami rokov.

Zdroj: wardsauto.com

Prečítajte si aj:  Na cestách uvidíme čoraz viac zelených áut. Aspoň tak tvrdí prieskum

KÚPILI BY STE SI NIEKEDY FIAT?
 • Áno, už som to v minulosti urobil. ( 37% )

   

 • Nie, už som to v minulosti urobil. ( 7% )

   

 • Áno, prečo nie. ( 18% )

   

 • Nie, ďakujem, je z čoho vyberať. ( 39% )

   

Odpovedalo 243 ľudí