Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Focus RS je vypredaný po celom svete

Automobilka odhaduje, že predá celosvetovo viac ako 200 000 športových vozidiel, čo je takmer dvojnásobok objemu spred troch rokov. Model Focus RS je vypredaný v každom regióne sveta, počet objednávok v Európe od jeho uvedenia na trh prekročil už číslo 8 800. Ani malá Fiesta ST na tom nie je zle. Od roku 2013 predali na starom kontinente viac ako 38 000 kusov. Navyše prichádza aj päťdverová verzia a model ST200 s výkonom 200 koní, ktorý dá stovku za 6,7 sekundy. Ten je však možné objednať iba v trojdverovom prevedení. 

„Vedúce postavenie automobilky Ford v oblasti vysokovýkonných vozidiel pokračuje,“ uviedol Dave Pericak, globálny riaditeľ značky Ford Performance, a dodal, že „Ford je na ceste k splneniu svojho sľubu, že do konca desaťročia prinesie na trh 12 nových vysokovýkonných vozidiel.“

Mustang, ktorý sa stal minulý rok najpredávanejším športovým kupé na svete, stúpa aj naďalej. V Spojených štátoch je záujem o modely Mustang GT 350 a 350R taký vysoký, že sú vypredané pre celý modelový rok 2017. Keďže dopyt po športových automobiloch rastie, značka Ford Performance rozširuje aj portfólio svojich vozidiel. V poslednom štvrťroku príde do USA úplne nový model F-150 Raptor, ktorý potom po prvý raz zamieri aj do Číny. O prvých 500 kusov modelu Ford GT, ktorý začne prichádzať na trh koncom roka, prejavilo záujem už vyše 6 500 záujemcov. Automobilka nedávno oznámila, že Ford GT bude ponúkať ešte ďalšie dva roky.

zdroj: tlačová správa