Predchádzajúce superšporty od Fordu niesli skratku GT. Zatiaľ nie je isté, či bude aj ďalší model pokračovať v tejto tradícii. Jeden zo zdrojov naznačuje, že nový superšport sa zbaví retro dizajnu, ako tomu bolo v prípade Fordu GT, ktorý bol inšpirovaný pôvodným pretekárskym GT40 z 60. rokov.

Ford zvažuje aj vstup do kategórie LMP2. Ten plánujú až na r2017, pretože vtedy sa majú zjednotiť americké, európske a ázijské predpisy. Ford dnes preteká vo vytrvalostných pretekoch v Amerike, ale od r2017 plánuje súťažiť aj na druhej strane atlantického oceánu, teda v Európe.

Ford GT - novinka s veľkou pravdepodobnosťou už neponesie tento "retro dizajn".

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pôvodný GT40 sa preslávil hlavne vďaka štyrom výhram v rade, na 24-hodinovke Le Mans v rokoch 1966 až 1969. Informácie ohľadom nového superšportu hovoria o tom, že Ford by rád oslávil 50. výročie víťazstva štartom na Le Mans. To znamená, že nový model od modrého oválu nezostane len na cestách, ale zamieri aj do motoršportu. Na dvoch autách bude jazdiť americký pretekársky tím Chip Ganassi Racing. Ten vstúpi s autami na šampionát Tudor United SportsCar v roku 2016.

Pôvodný Ford GT z 60. rokov.

Ford údajne zvažuje aj vstup do kategórie LMP2. Ten je naplánovaný až na rok 2017, pretože v tomto roku sa majú zjednotiť americké, európske a ázijské predpisy. Ford dnes súťaží vo vytrvalostných pretekoch v Amerike, ale od roku 2017 plánuje súťažiť aj na druhej strane atlantického oceánu, teda tu v Európe. Kým Volvo sa rozhodlo ukončiť podporu motoršportu a radšej dotuje Jachtárske preteky, Ford bude podporovať starú a overenú formu propagácie na tratiach.

Ford vyhral Le Mans v rokoch 1966, 1967, 1968 a 1969.

Modrý ovál predstaví nový superšport na prichádzajúcom autosalóne v Detroite už o pár týždňov. Po jeho boku by sa mali predstaviť aj model Shelby GT350R Mustang a nový typ F-150 Raptor.

Zdroj: autoblog.com