Ford a MyKey

Ford a MyKey

Ford našiel kompromis medzi spokojnými rodičmi a ich deťmi s vodičákmi. Systém MyKey dovolí rodičovi nakonfigurovať tínedžerovi jeho vlastný kĺúč. Takmer každý tínedžer musí riešiť požičanie auta dlhými prosbami, no a MyKey prináša riešenie. Ako prvá vec je nastaviteĺné obmedzenie maximálky, zablokovanie vypnutia stabilizačného systému, ako aj systému na dobrzdenie. Pokiaľ sa človek nepripúta, rádio bude stíšené a výhražný signál neprestane po žiadnej dobe pípať.

  Systém je v takej Amerike už funkčná vec a má úspech. Táto inovácia nielen ukludní rodičov, ale aj zabezpečí viac bezpečnosti ich deťom.  
Pokrok v bezpečnosti Ford

Pokrok v bezpečnosti Ford

Zaujímavosťou je, že systémy ako varovanie pred opustením jazdného pruhu a systém monitorovania mŕtveho uhla, už nebudú len pre vyššie triedy. Systém na monitorovanie mŕtveho uhla pomocou výstražnej kontrolky vo vonkajšom spätnom zrkadle, upozorňuje vodiča na možné nebezpečenstvo. Za zmienku stojí aj systém SYNC Emergency assistent, ktorý v prípade nehody zavolá záchrannú službu. Tento systém nie je žiadnou novinkou, ale vo Fordoch funguje o niečo ináč. Na volanie využíva telefón pripojený cez Bluetooth a dá záchrannej službe hlásenie v niektorom z 26 predvolených jazykov. Informáciu o polohe poskytne vďaka dátam z palubnej jednotky GPS.

Ford Fiesta pri bočnom náraze

Ford Fiesta záhadne pripomína Aston Martin

Ford Kuga dosiahla historicky najvyššie hodnotenie pre stredne veľké SUV. Euro NCAP ohodnotilo bezpečnostné asistenčné systémi 100 percentami. Nová Kuga ponúka rovnako aj systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance, systém Active City Stop a systém monitorovania mŕtveho uhla.

Ford Kuga excelovala

Ford Kuga excelovala