Hyundaiu sa naozaj darí. Jeho prvý skutočne športový kúsok s názvom i30 N sme už vyskúšali a je to naozaj konkurencieschopný hothatch. Len veľmi výrazný „torque steer“ ho v mojich očiach zráža dosť na zem. Avšak dizajnom je tiež veľmi vydarený. Hyundai si teda povedal, že prečo nevyužiť úspech pravého N-ka a neponúknuť aspoň jeho dizajnové prvky aj bežným zákazníkom, ktorí o športový model záujem nemajú?

Po rôznych S-Line, M Paket, AMG Line alebo R Line príde aj N-Line.

Uvidíme, čo všetko z pravého N-ka dostane v interiéri aj N-Line.

Už v tomto roku plánuje Hyundai obohatiť ponuku bežného i30 o športovo ladený paket N-Line. Čo by mal obsahovať? Budú tam 18-palcové disky s plášťami Michelin Pilot Sport 4s, športový bodykit alebo červené časti karosérie. Ďalej by ste mali dostať mierne tuhší a znížený podvozok alebo lepšie sedadlá.

Hyundai zatiaľ bližšie informácie o cene neprezradil. Otázkou je tiež to, ku ktorým motorom si tento paket budete môcť objednať. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú všetky motorizácie, teda aj trojvalec 1,0 T-GDi. Verím, že športovo ladený paket si zákazníkov určite nájde, rovnako ako u iných značiek.

Zdroj foto: Hyundai

Aj modrá exteriérová farba je zaujímavá, tá však môže na N-Line modeloch chýbať.