S týmto novým konceptom pre Ženevu experimentujeme preto, aby sme zistili, aké nové a svieže myšlienky by spoločnosť Nissan mohla vniesť do segmentu hatchbackov," Shiro Nakamura, viceprezident pre dizajn a kreatívny riaditeľ spoločnosti Nissan

Ak bude takto vyzerať nová Micra, má rozhodne veľké šance na úspech.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Dizajnéri sa pri návrhu konceptu Sway snažili, podľa automobilky, vytvoriť smelý, emotívny, dravý a vzrušujúci dizajn. Využili pri tom najmä štyri prvky, ktoré sa v poslednej dobe stávajú poznávacími znakmi Nissanu. Je to výrazná maska chladiča v tvare V, svetlá v tvare bumerangu, zalomený C stĺpik a plávajúca strecha. Zatiaľ čo prvé dva, v uhladenejšej forme, nájdeme už na novom Quashquai, alebo Nissane Pulsar, zalomený C stĺpik a plávajúcu strechu automobilka nedávno predviedla na novom Nissane Murano. V prípade štúdie Sway je strecha jedným z hlavných dizajnérskych prvkov. Panoramatická strecha je totiž orámovaná oranžovou konštrukciou v tvare C a spevnená nosníkom v tvare zdeformovaného X nad hlavami cestujúcich. Motív svetiel v tvare bumerangu dizajnéri preniesli aj do zadnej časti. Okrem nich v nej dynamiku celého auta zvýrazňujú najmä lichobežníkové koncovky výfuku umiestnené pomerne vysoko v nárazníku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Sviežo pôsobí aj presvetlený interiér. Práve svetlo a veľkorysý prístup, cez oproti sebe sa otvárajúce dvere, majú navodiť pocit väčšieho priestoru, ako v skutočnosti ponúka. Interiér preberá dizajnové prvky z konceptu Nissan Idx. Najmä palubnú dosku v tvare krídla klzáka, ktorá je stredobodom celého priestoru. Celok však pôsobí veľmi jednoducho a účelne bez zbytočností. Vodič má pred sebou iba rýchlomer a otáčkomer a všetky ostatné funkcie obstaráva lichobežníkový tablet s strede. Hoci sa karoséria bez B stĺpika zrejme do sériovej výroby nedostane, ak bude nová Micra vyzerať aspoň podobne, má veľké šance na úspech.

Pohodlný prístup do interiéru zabezpečujú, oproti sebe sa otváracúje dvere a karoséria bez B stĺpika.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: tlačová správa