Nad budúcnosťou Volkswagenu Golf dlho visel otáznik, pričom olej do ohňa prilial v auguste 2022 aj šéf VW Thomas Schäfer. Redaktorom magazínu Die Welt povedal, že rastúce náklady na vývoj spaľovacích motorov robia budúcnosť známych hatchbackov neistou. Na prebiehajúcej Los Angeles Auto Show však všetko uviedol na pravú mieru a pre britský Autocar prezradil rozhodnutie koncernu ohľadom budúcnosti Golfu. 

Elektrický VW ID.3

Golf prežije!

Thomas Schäfer potvrdil, že VW Golf prežije a z portfólia značky sa nevytratí ako niektoré iné tradičné modely. „V žiadnom prípade by sme sa nevzdali mena Golf. Spolu s GTI ide o ikonické označenie. Bolo by šialené nechať ich zaniknúť. Budeme sa držať logiky radu ID, ale ikonické modely si ponechajú svoje meno,“ povedal Schäfer. Vo Volkswagene tak mali očividne už nejaký čas jasno, no napriek tomu nás s budúcnosťou Golfu napínali celé mesiace. Môžeme sa tak tešiť aj na ďalšiu generáciu, s čím sa však vynára otázka, aké postavenie bude mať v portfóliu VW? Podľa všetkého elektromobil ID.3 nemal byť nikdy nástupcom Golfu, ako sa pôvodne predpokladalo a preto budú aj naďalej oba modely súčasťou ponuky. V hierarchickom rebríčku však bude práve elektrické ID.3 vyššie ako tradičný hatchback. 

Na mieste je tiež otázka, či sa nový Golf s koncom Pola neocitne na konci ponuky, odpoveď je však prostá: určite nie. Mal by sa totiž nachádzať nad plánovanou novinkou VW ID.2, teda malým mestským elektromobilom. Meno Golf by pritom nemalo zaniknúť ani po kompletnom prechode na elektrický pohon. Schäfer totiž naznačil, že v budúcnosti by sa mohol predávať ako ID. Golf. 

Zdroj: Autocar