Americký podnikateľ David Lee pôsobiaci v klenotníctve i realitách využíva svoje milióny aj na budovanie kolekcie automobilov značky Ferrari. Má ich viac než tucet, vrátane najväčších ikon. Flotilu známeho zberateľa aktuálne rozšírilo LaFerrari Aperta. S ním sa spája príbeh, ktorého verziu teraz nový majiteľ vozidla prerozprával.

Lee patrí medzi najprestížnejších zákazníkov talianskeho výrobcu, napriek tomu boli ich vzájomné vzťahy dlho pošramotené. Dôvodom bola práve kúpa otvorenej verzie hyperšportu. Hoci nakoniec prebehla, predchádzala tomu päťročná kauza. Vyvolalo ju jedno naoko nevinné vyjadrenie v rámci rozhovoru pre Los Angeles Times.

Ferrari nahnevala zlá publicita

V danom interview z roku 2017 dostal David Lee otázku, či ho automobilka oslovila s možnosťou získania limitovaného modelu. Zberateľ vtedy ešte takúto ponuku neevidoval. Odpovedal záporne, z čoho sa denník podľa Leeho snažil vyrobiť senzáciu a vec prekrútil. Ferrari malo podľa neho prominentného klienta odmietnuť. Výsledkom bola zlá publicita, ktorá útočila na elitársky charakter značky. To firmu nahnevalo.

Hoci v skutočnosti vyzerala kúpa Ferrari LaFerrari Aperta pre Leeho ako reálna a pravdepodobne šlo len o otázku času, publikovanie rozhovoru situáciu zmenilo. Díleri automobilky následne prestali s multimilionárom komunikovať. Taliani si totiž mysleli, že sa ich Lee snažil prostredníctvom mediálneho tlaku do možnosti kúpy vzácneho vozidla donútiť.

David Lee celú záležitosť označuje za nedorozumenie a je rád, že má túto päťročnú ságu za sebou. Aktuálne je späť medzi elitnými zákazníkmi Ferrari. Nový hybridný roadster, na ktorý zberateľ čakal dlhé roky, je toho dôkazom. V tomto roku pritom pravdepodobne nepôjde o jediné rozšírenie Leeho kolekcie.

Zdroj: YouTube