Posledný kus vyrobili v decembri 2012, odvtedy čakáme na správy o nástupcovi. Materská Toyota na autosalóne v Tokiu predstavila Gazoo Racing Super Sport Concept, ktorý má síce veľmi ďaleko k sériovému autu, no predstavením niečoho takého spustili kopec špekulácií a jednou z nich je aj nová generácia Lexusu LFA.

Lexus LFA sa možno dočká nástupcu

Lexus LFA bol výnimočným autom

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Lexus má síce v ponuke LC, no to je GT nie supercar. Predaje však naznačujú, že o športové autá je aj v dnešnej zelenej dobe záujem. Zákazníci by japonský supercar/hypercar privítali a predajcovia to tlmočia vedeniu automobilky. Jeff Bracken, viceprezident a generálny riaditeľ Lexusu vie, že dreamcar by mali mať v ponuke: „Potrebujeme viac automobilov, ktoré ľudí fascinujú. Naši predajcovia sa často pýtajú na nástupcu LFA. To vozidlo bolo absolútne výnimočné po technologickej stránke, výkonom aj jazdnými vlastnosťami. Nevylučujem to. Myslím, že keď sme konfrontovaní s toľkými emóciami a takým množstvom otázok, nemôžeme ich ignorovať. Tieto dvere rozhodne nie sú zatvorené.“

Bracken teda pripustil, že v budúcnosti by sme sa mohli dočkať nástupcu LFA. A nemuselo by to trvať ani prehnane dlho. Dôvodom je práve Toyota Gazoo Racing Super Sport Concept. Lexus by mohol ísť podobnou cestou ako Ferrari a Maserati v minulosti, keď MC12 postavili na základe Ferrari Enzo, teda nový hypercar Lexusu by mohol využiť prvky zo Super Sport Conceptu a vytvoriť vlastnú interpretáciu rýchlosti.

zdroj: tlačová správa

foto: Lexus

video: EVO, Motor Trend