SkyActiv-X

Práve druhá menovaná štúdia veľkého sedanu s prvkami kupé dostala v Paríži prestížne ocenenie za najkrajší koncept na podujatí Festival Automobile International 2018. Pozrite si detailnú fotogalériu a bližšie informácie a spomínanej štúdii. Pohľad na krásne tvary stojí za to.

Špičkové technické inovácie

Ďalšie ocenenie Quattroruote Global Tech Award získala technológia SkyActiv-X, ktorú v sériovom aute uvidíme čo nevidieť. Motor spaľujúci benzín vznetovým princípom, alebo ak chcete „diesel na benzín“, získal v talianskom Miláne cenu za najvýznamnejšiu technologickú inováciu roka. SkyActiv-X zahviezdila tiež na Brussels Motor Show 2018, kedy získala ocenenie FuturAuto 2018 Trophy for Automotive Innovation. Za inováciu ju zvolila belgická asociácia motoristických novinárov UJBAM.

Kiyoshi Fujiwara, SEO Mazdy, je na inžinierov a konštruktérov veľmi hrdý a verí, že SkyActiv-X otvára cestu k splneniu sna značky, a to vytvoriť spaľovací motor na benzín, s úspornosťou a pružnosťou dieselu. Zároveň s linearitou a tichým chodom zážihového motora. 

Pre Mazdu sú európske ceny veľmi dobrým začiatkom roka 2018 a prísľubom úspechu. Dúfam, a zároveň verím, že revolučný SkyActiv-X nesklame fanúšikov značky a spôsobí ozajstnú revolúciu na poli spaľovákov tak, ako nám prednášajú. Pre zachovanie spaľovacieho procesu bude aj SkyActiv-X jedným z kľúčových riešení a reálnou funkčnosťou mu predĺži život.

Zdroj a foto: Mazda