Aj keď bude mať Mercedes A45 AMG po facelifte vyšší výkon ako Audi, stále bude pomalší... Audi akceleruje na stovku za 4,3 sekundy, omladenému a výkonnejšiemu Mercedesu to má trvať 4,5 sekundy...

„Opäť bude najvýkonnejším.“ vyhlásil Tobias Moers, šéf AMG. Tiež sa nechal počuť, že faceliftované A45 AMG uvidíme už na jeseň. Výkon omladenej verzie má vyletieť k číslu 380 koní. To je neuveriteľný litrový výkon 190 koní! Pokiaľ Audi nijako nezareaguje, tak titul najvýkonnejšieho hatchbacku poputuje opäť do Stuttgartu.

Mercedes A45 AMG dostane s faceliftom cca. 380 koní a agresívnejší dizajn.

Audi si však zachová lepšiu akceleráciu aj pri nižšom výkone. Model RS3 potrebuje na stovku len 4,3 sekundy. Mercedesu to dnes trvá 4,6 sekundy a ani po zvýšení výkonu o 20 koní sa nedá čakať, že by dokázal poraziť čas Audi.


Pýtate sa, kde je BMW s radou 1? Úplne mimo. Najvýkonnejšia špecifikácia M135i má "len" 240 kW (326 koní). Na druhú stranu konkurent pre dvojicu A45 AMG a RS3 príde z neprémiového segmentu. Ford totiž plánuje predstaviť Focus RS 3. generácie. Ten má dostať pohon 4x4 a 350 koní.

2,5 litrový 5-valec z Audi RS3 produkuje len o 6 koní viac, než dvojliter Mercedesu.

Poďme ale späť k plánovanému faceliftu ostrého Áčka. S vyšším výkonom príde aj mierna zmena dizajnu. Zákazníkom sa nepáči, že AMG verzia je podobná obyčajným modelom s AMG balíkom. Modernizácia to má zmeniť, keď prinesie minimálne iný dizajn masky.


Zdroj: carscoops.com, autocar.co.uk