Nemecká spolková rada rezolúciou žiada Európsku komisiu, aby zákaz áut so spaľovacím motorom implementovala do svojej legislatívy. Znamenalo by to, že od roku 2030 by sme si mohli kúpiť iba elektromobil, či už s batériami, alebo palivovými článkami.

Šialený nápad z Nemecka

Nemecká spolková rada rezolúciou žiada Európsku komisiu, aby zákaz áut so spaľovacím motorom implementovala do svojej legislatívy. Schválená rezolúcia síce nemá žiadny legislatívny dopad na EÚ, no Nemecko má rozhodne silný hlas pri tvorbe legislatívy Európskej únie. Môže sa teda stať, že sa skôr či neskôr podobného zákazu dočkáme. Znamenalo by to, že od roku 2030 by sme si mohli kúpiť iba elektromobil, či už s batériami, alebo palivovými článkami. Politici však v tomto prípade zabúdajú na jednu vec. Aj elektrickú energiu totiž nie vždy získavame iba z ekologických a obnoviteľných zdrojov.

Nemci v rezolúcii tiež žiadajú Európsku komisiu, aby prehodnotila súčasné zdaňovanie a poplatky tak, aby stimulovala mobilitu bez emisií. To by mohlo zahŕňať väčšie daňové úľavy pri kúpe elektromobilu, ale aj zrušenie daňového zvýhodnenia dízlov v európskych krajinách. Naftové motory, ktoré sa v Európe tešia stále veľkej obľube, by sa tak mohli dostať na pokraj záujmu. Nízka spotreba by totiž nevyrovnala drahšie auto, drahšiu naftu, drahší servis, či dokonca vyššie dane.

Zdroj: autoblog, forbes