Pre motoristov v Británii, Japonsku, Austrálii a na ďalších trhoch ide o nepríjemnú studenú sprchu. Rozhodnutie Tesly (z 12. mája 2023) ich šokovalo, preto asi neprekvapí, že svoju frustráciu z aktuálnej situácie nahlas ventilujú na sociálnych sieťach. A pre Teslu to nie je práve najlepšia reklama.

Mám Model S 100D z roku 2018 a v októbri 2021 som si objednal Model S Plaid. Tie autá milujem, ale toto rozhodnutie je kopanec do zubov,“ cituje jedného zo zákazníkov Tesly internetová stránka britského týždenníka Autocar. „Byť opakovane informovaný, že vozidlo bude meškať, ale dorazí a teraz toto, bez vysvetlenia, je veľmi zlé,“ dodáva. „Prvú vec, ktorú som po doručení mailu urobil, bolo, že som zašiel k predajcovi Porsche a mám objednanú testovaciu jazdu s Taycanom Turbo S.

Tesla chce Britov učiť jazdiť s volantom vľavo

Ďalší sklamaný zákazník Tesly, ktorého Autocar spomína, na skúšobnú jazdu ani nečakal. Okamžite si objednal konkurenčné auto. „Model X som mal zarezervovaný od októbra 2020. Teraz si objednávam Mercedes EQS.

Britskí vodiči navyše nechápu, prečo sa im Tesla namiesto toho snaží predať modely s volantom vľavo. „Prebiehanie je jednoducho riskantné, skoro vôbec nevidíte, čo sa k vám blíži v protismere,“ citujú ďalšieho majiteľa tamojšie média. Americký výrobca elektromobilov v tom ale nevidí problém. Od konca mája do konca júna zorganizoval pre držiteľov objednávok testovacie jazdy v Londýne s autami určenými do pravostrannej premávky.

Najlepšie na tom všetkom je, že rovnako zaskočení sú aj díleri Tesly. A samozrejme nepredpokladajú, že by zákazníci mohli na túto ponuku zareagovať, aj keď k nej automobilka pridáva trojročné bezplatné používanie rýchlonabíjačiek Supercharger. Jeden z britských špecialistov na elektromobily so sídlom Hampshire pripomína, že občas Modely S s volantom vľavo ponúkne, ale dopyt po nich je minimálny.

Zákazníci Tesly sú z rozhodnutia americkej firmy rozčarovaní aj preto, že pred pár mesiacmi oznámila významné zlacnenie svojich produktov, s volantom vľavo sa ale Britom z pochopiteľných dôvodov doma jazdiť nechce.

zdroj: Autocar