1,6 litrový prepĺňaný motor dosahuje výkon 140 kW (190 koní) a 240 Nm. Maximálny točivý moment je dostupný v širokom spektre otáčok (1600 - 5200 ot./min.).
Nissan Pulsar 1,6 DIG-T

Nissan Pulsar 1,6 DIG-T v červenej farbe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Model Pulsar s motorom 1,6 DIG-T začnú predávať na jar 2015. Nový model rozšíri existujúcu ponuku verzií so zážihovým motorom s objemom 1,2 l a vznetovým motorom s objemom 1,5 l.
 
Model Pulsar DIG-T 190 vo svojom rade nevyniká len výkonom. Športový charakter nového modelu dopĺňa aj rad dizajnových vylepšení. Model DIG-T 190 je k dispozícii v triedach výbavy Acenta a Tekna a oproti slabším Pulsarom má rozšírenú štandardnú výbavu. Medzi vylepšenia zatiaľ najvýkonnejšej verzie patria špeciálne diamantom rezané disky kolies z ľahkých zliatin v dvojtónovom čierno-striebornom vyhotovení (17-palcové sú štandardom vo verzii Acenta a 18-palcové vo verzii Tekna). Ďalším vylepšením je športovejší dizajn svetlometov s čiernou obrubou, ktorá dodáva chrómovanému reflektoru väčší kontrast. V zadnej časti nájdeme chrómovanú koncovku výfuku.

Nissan Pulsar 1,6 DIG-T

Do predstavenia ostrej verzie Nismo je Pulsar 1,6 DIG-T zatiaľ najrýchlejší a najvýkonnejší hatchback od Nissanu.

V interiéri vybavili model 1.6 DIG-T lištami, ktoré sa tiahnu cez celú šírku prístrojového panelu a bielym kontrastným prešitím trojramenného volantu a kožených sedadiel (iba v triede Tekna). Výbavu interiéru dopĺňajú športové pedále z ľahkých zliatin.
 
Nissan Pulsar DIG-T 190 má slovenský predajca k dispozícii od marca 2015 za cenu od 20 450€.

Zdroj: tlačová správa