Honda spolu s príchodom desiatej generácie Civicu s karosériou hatchback potvrdila i príchod športovej verzie Type-R.

Atypický dizajn

Hatchback budú predávať po celom svete. Pôjde o hlavného ťahúňa značky a vkladajú do neho veľké nádeje. Výrobu 10. generácie hatchbacku zahájili v Swindone vo Veľkej Británii. Honda už pri predstavení prototypu na autosalóne v Ženeve garantovala dynamický i keď trochu netypický vzhľad. Ten sa nemusí páčiť masám. Ale na to sme si pri Honde za posledných pár rokov určite zvykli. A v podstate je to dobré, že to robia po svojom. 10-tá generácia päťdveráku oproti predchodcovi narástla do šírky o 3 centimetre na 1800 mm a do dĺžky na rovných 4500 mm, čo je rozdiel 13 centimetrov v porovnaní s predchodkyňou. To garantuje zväčšenie vnútorného priestoru pre posádku. Z výšky naopak trošku ubudlo. Novinka na výšku meria len 1450 mm. Vzhľadom na vozidlá segmentu "Golf" je Honda Civic už na prvý pohľad rozmernejšia. I keď väčší neznamená byť vždy lepší. :)

Profil Hondy Civic Sedan v porovnaní s hatchbackom pôsobí elegantnejším dojmom. 

Na trh v Severnej Amerike Civic 5d. prichádza v piatich úrovniach výbavy. Lx, Sport, EX, EX-L a Sport Touring. Veľký krok urobili aj v oblasti bezpečnosti. Za príplatok a pre Sport Touring sériovo je pripravený balík asistenčných systémov Honda Sensing obsahujúci adaptívne diódové svetlá, radarový tempomat, autonómne brzdy a výstrahu prd kolíziou, udržiavanie v jazdnom pruhu, či hill-holder.

Všetky výbavy budú v Severnej Amerike k dispozícii s 1,5 litrovým benzínovým preplňovaným motorom. Prvé tri spomínané verzie budú škrtené. Ale výkonový rozdiel medzi verziami bude minimálny. Prvá verzie bude mat 128 kW a silnejšia 132 kW (174 k a 180 k). Pre amerických zákazníkov bude štandardne automatická prevodovka. K prvej trojke výbav bude na želanie k dispozícii i šesť-stupňový manuál. V Európe je s prevodovkami presne opačný predpoklad. Pod kapotou Honda ponúkne bohatšiu paletu motorov. Môžeme sa tešiť ako na zážihové, tak na vznetové motorizácie. Predsa len, európsky zákazník ma iné chute a potreby, ako ten americký.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Honda