Ford Fiesta

Hlavnou hviezdou stánku Fordu bude nová Fiesta

Nová Fiesta bude hlavnou hviezdou expozície

Ford Fiesta je najmä v Európe jedným z najdôležitejších typov značky. Preto nie je divu, že aj na Bratislavskom autosalóne dostane výnimočný priestor. Zaujímavosťou je, že nová Fiesta absolvuje svoju slovenskú výstavnú premiéru ešte pred spustením sériovej výroby. Automobilka totiž spustí produkciu novej Fiesty až o niekoľko týždňov. Návštevníci si teda na autosalóne budú môcť prezrieť ešte predprodukčný prototyp. Automobilky v takýchto prípadoch dodržiavajú zlaté pravidlo, že do predprodukčných áut nepúšťajú ľudí. V prípade Fordu však návštevníci nezostanú ukrátení o zážitok z interiéru. Slovenský importér totiž pre nich pripravil virtuálnu prehliadku interiéru. K dispozícii bude niekoľko headsetov, ktoré ľuďom umožnia prezrieť si interiér Fiesty nielen z predného, ale aj zadného sedadla. Na náš trh sa nová Fiesta dostane už v lete. Príde so štyrmi stupňami výbavy: základný Active, športovo ladený ST-line, crossoverovo ladený Active a luxusný Vignale. K dispozícii budú tri motory: atmosférický benzínový 1,1 Ti-VCT, prepĺňaný benzínový 1,0 EcoBoost a naftový 1,5 TDCi.

Ford ST-line

Modely ST-line nie sú iba o vzhľade

Ford má športovosť v krvi

Okrem novej Fiesty si Ford pre návštevníkov pripravil športovo ladené modely Focus ST-line a Kuga ST-line. Balík ST-line prináša okrem športového vzhľadu aj tuhší podvozok a je tak ideálnou voľbou pre ľudí, pre ktorých je napríklad Focus ST už priveľmi tvrdý a ostrý. Výbavu ST-line môžete mať v podstate s akýmkoľvek motorom, no už samotná automobilka ju odporúča najmä s najvýkonnejším benzínovým motorom z bežnej ponuky. Ním je v prípade Focusu 1,5 litrový 4-valec EcoBoost s výkonom 110 kW (150 k). Okrem týchto modelov však bude veľkým pútačom expozície Fordu aj momentálne celosvetovo najpredávanejšie športové auto Ford Mustang. Návštevníci si budú môcť "ošahať" jeho otvorenú verziu.

Ford Mustang

V stánku Fordu nebude chýbať ani mega úspešný Mustang

Niečo pre milovníkov SUV

Nemenej výrazným autom v expozícii Fordu bude u nás ešte stále pomerne málo známe SUV Ford Edge. To okrem iného prináša adaptívne riadenie alebo inteligentný pohon 4x4, ktorý mení rozdelenie krútiaceho momentu na jednotlivé nápravy podľa aktuálneho povrchu cesty. Na jeho palube však môžete mať aj systém aktívneho znižovania hluku. Ten sníma hluk v interiéri a neutralizuje ho cez reproduktory audio sústavy.

Ford Edge

Ford Edge je u nás ešte pomerne neznámy, no má veľké šance na úspech