Bude budúca generácia vyzerať takto?

Novú šestku podľa všetkého postavia na platforme 35UP, ktorá poslúži najmä ako základ budúceho radu 7. Automobilka teda pre stavbu radu 6 použije vysokopevnú oceľ, kompozitné materiály, hliník a horčík.

BMW využije uhlíkové vlákna na výrobu prednej a zadnej kapoty, strechy, stĺpikov a ďalších častí. Vďaka tomu nielenže klesne hmotnosť, ale výrobca takto zníži aj ťažisko celého auta.

Aktuálny rad 6 ešte nie je ani v polovici svojho životného cyklu, no v Nemecku už pravdepodobne pracujú na jeho nástupcovi. Zatiaľ vieme povedať, že výrazne schudne a príde vo verziách kupé a kabriolet.

Dizajnéri budú čerpať inšpiráciu z konceptu Vision Future Luxury.

Nový rad 6 čaká ešte jedna zmena. Aktuálne Gran Coupé nebude a automobilka ho presunie pod označenie rad 8. To znamená, že šestka dostane len kupé a kabriolet. Napriek pomerne vzdialenému príchodu už poznáme aj špekulácie ohľadom dizajnu. Tvorcovia si údajne vezmú inšpiráciu zo štúdie Vision Future Luxury. Na vzhľade novinky by sme mali badať aj dizajnové odkazy na BMW E9 alebo BMW E24. Svetlá novej generácie by mali dostať menšie rozmery, pretože prídu s laserovou technológiou a organickými diódami. Zadné svetlá si zachovajú svoj tvar písmena L.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na BMW M6. Výrobca v tomto prípade použije ešte viac kompozitných materiálov a na zadné kolesá namieri výkon približne 650 koní. Na trh by navyše mala prísť aj verzia s pohonom všetkých kolies xDrive.

Zdroj: germancarforum.com

Prečítajte si aj: Test BMW M6 Gran Coupé (F06)